Téma: Střední škola bez dějepisu - tipy

23.05.2017 14:47
Uživatel: Lenka123
Věk:  16
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj 

Nevíte na které střední škole se vyučuje dějepis, kromě gymnázia.

Dějepis mě totiž strašně baví a chtěla bych se mu věnovat dál, na gympl nechci vím že bych tam nezvládla předměty jako je např. chemie, fyzika atd.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2295x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Dějepis ,ale ne gympl
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.05.2017 15:20 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Střední škola bez dějepisu - tipy
Text uživatele: 

Záleží na tom, na co má být ten dějepis zaměřen. My jsme ho měli i na obchodní akademii a dokonce jsme měli i speciální předmět hospodářské dějiny, otázkou je, jestli by tě zrovna tohle bavilo. A nebylo to celé 4 roky.

 

Dále je dějepis hodně spojen se studiem práv, koukám, že existují i střední školy na práva. A pak možná knihovnická střední škola?

 

Jenže nevím, jaké je z těchto škol uplatnění. Třeba si nedokážu představit, co by dělal "právník" jen se střední školou (všude chtějí titul), s knihovnickou školou taky nemůžeš dělat nic jiného, než jít do knihovny. A hrozně blbě se z těchto odborných škol jde na vejšku, protože budeš zaostávat právě v těch předmětech které jsou na gymplu základ, třeba matematika.

 

Spíš bych se tak zaměřil na to, co konkrétně chceš dělat, od toho odvíjel jakou školu budeš potřebovat a pokud vysokou, tak ti asi nic jiného, než ten gympl nezbývá (a nebo střední podobného zaměření jako VŠ, ať máš náskok alespoň v těch odborných předmětech)

 
23.05.2017 16:58 Uživatel: Nikkie
Věk:  25
Téma: Střední škola bez dějepisu - tipy
Text uživatele: 

Pokud se chceš historii v budoucnu věnovat, asi by bylo gymnázium nejlepší - poté bys pokračovala na nějakou VŠ zaměřenou na historii. Chápu, že se bojíš, ale ono tohle je dost specifické a pochybuji, že taková střední škola existuje. Dějepis se vyučuje v nějakém základním rozmezí na každé SŠ, na tom gymnáziu toho bude určitě více.  

Na některých gymnáziích si lze vybrat určité zaměření - ale spíše se to pak týká maturity, kamarádku bavil také dějepis a jazyky a tak se rozdělili i ve třídě na ty, co je bavily přírodní vědy a na ty, co je bavily spíše společenské vědy, dějepis, podle toho si ak vybrali, z čeho budou maturovat.

Na mnoha gymnáziích bývají i dějepisné semináře, které navíc obohatí studium dějepisu jako volitelný předmět. Chápu, že se bojíš matiky a fyziky, chemie.

Ještě by tu byla možnost např. nějaké pedagogické SŠ? To by tě mohlo bavit a později tě to nasměřovat k učitelství historie nebo i k něčemu jinému. Případně existují i pedagogická lycea.  

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Střední škola bez dějepisu - tipy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny