Téma: Studium informatiky - jaká je budoucnost oboru? Váhám.
Uživatel: Rynes
Věk: 18
Ahoj a dobrý den,
než mě pošlete do háje se slovy, že informatika je jeden z nejperspektivnějších oborů, tak mě prosím vyslechněte.
Můj bratr studuje informatiku a přesvědčuje mě, abych ji šla studovat taky. S tím by asi nebyl problém, matematika mě baví a zbytek bych se snad naučila. Ale po tom, co slyším o počtu studentů (jenom s bratrem je v ročníku asi 800 lidí), přemýšlím, jestli za takových šest sedm let (v době, kdy bych - snad - dostudovala) bude IT stále mít dobrou možnost uplatnění, nebo v blízké budoucnosti přijde do oboru tolik lidí, že už bude jen malá šance někde získat místo. Chápu, že nikdo nevidí do budoucnosti, ptám se jen na váš názor.
Jakou jinou školu byste mi doporučili? Studuji na gymnáziu a zjišťuji, že mám problém vybrat si obor, všechno mi jde tak nějak stejně (myšleno předměty ve škole). V poslední době skáču mezi obory stylem farmacie-ekonomie-informatika-biochemie…
Děkuji za rady
Rynes
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2261x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Věk: 35
Ahoj,
pokud máš ráda matematiku a baví tě řešit různé hlavolamy - určitě na informatiku jdi. jako žena budeš mít výhodu že jsi žena, a Vás v oboru moc není, tzn. všude tě přednostně přijmou. těch lidí co to stují jen vypadá že je jich "hodně" ale hromada těch lidí je nepoužitených a IT vlastně ani dělat nechce (a hodně jich to ani nedodělá), a proto i skončí jinde než v tomto oboru.
v IT bude stále uplatnění - ty systémy musí někdo navrhovat, udržovat, výdělávat ostatní - v tom oboru bude práce jen přibývat a kvalitních lidí bude stále nedostatek, takže pokud máš techniku aspoň trochu ráda - jdi do toho.
ekonomie je úplně zbytečné studovat (možná jako druhý obor)
farmacie - je hodně o šprtání
biochemie určitě bude mít uplatnění (ale zase ne všude)
jde o to co tě v životě baví a za tím jdi - a neohlížej se na ostatní (někdy je lepší poslechnout srdíčko
Věk: 10
Město:Canberra
Ekonomii bych vynechal - v tom perspektiva není. Studuje to moc lidí. Pokud ti jde matematika, a chceš dělat ekonomii, jdi raději na matfyz. V bankách i jinde je hladová poptávka po lidech s vynikajícími znalostmi matematiky - a dostávají se rychleji na vysoká místa. Všichni ekonomové vědí, že matematik se ekonomické věci doučí velice rychle, ale zato ekonom se ty matematické věci nenaučí nikdy. Vědí to v bankách i firmách. - a taková pojistná matematika, trendy, atd. - to je matematická záležitost.
Jako člověk, který si vydělával na chleba informatiou mohu jen sdělit, že důležité jsou znalosti, nikoli vzdělání. Kdybych byl jen s maturitou, a uměl - nikomu by to nevadilo.
Spíše bych se ptal (zejména v té informatice), zda daná škola něco naučí - a to je velká bolístka dnešních univerzit. Vystudoval jsem vysokých škol několik - a můžu říci, že rok od roku jde jejich kvalita do háje, a ten proces žumpovatění je velice rychlý. To znamená, že dnes (28.04.2017) bych šel na školu pro titul, bez kterého nemohu povolání dělat. Pokud jde jen o znalosti, ke kterým titul nepotřebuji, beru vysokou školu jako ztrátu času. Tedy pokud jsi schopen studovat sám. Vystudoval jsem technickou školu se složitou matematikou a fyzikou, a pak psychologii.
Pokud chceš ovšem dělat farmacii či biochemii, pak univerzitu asi potřebuješ.
Tedy, informatiou se můžeš život i bez jakékoli školy. Pokud ovšem ty znalosti umíš či načerpáš jinde a jinak. Informatika je široký pojem: programování, administrace, klepání do Wordu, …
Kdyby mi dnes (28.04.2017) bylo 18 a stál bych na startovní čáře, šel by na lékaře. Nic perspektivnějšího dnes (28.04.2017) ani nejbližších mnoho let není a nebude. Ekonomů bude na každé mezi tři pytle, informatiků půl pytle, ale lékařů málo.