Téma: Délka vycházky na nemocenské a její zkrácení - ministr Jaromír Drábek
Tak to jsem z toho laň samec… Loni se mi stal pracovní úraz, roztrhl jsem si šroubovákem prostředníček levé ruky, v nemocnici mi to zašili a byl jsem v pracovní neschopnosti… Lékař mi napsal 4 hodiny vycházek denně… Ministr Dábek chce v novele zákona o nemocenském pojištění omezit vycházky na maximálně 6 hodin denně… Dosud může ošetřující lékař rozhodnout o délce i času vycházek podle svého uvážení… Zákon jim nezakazuje, aby povolili vycházky bez omezení, pokud to zdravotní stav pacienta a stanovený léčebný režim připouštějí… Já jsem si myslel, že 4 hodiny denně jsou maximum, co může člověk dostat… To by mne teda zajímalo, proč jsem s úrazem na ruce dostal pouhé 4 hodiny vycházek denně. ? Práci jsem vykonávat nemohl, páč jsem pracoval v ochranných rukavicích kvůli chladícím emulzím ve stroji, ale mám pocit, že bych vydržel bez problémů delší vycházky…
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 4019x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Mě můj gyndař říkal, že ty 4 -5 hodin denně jsou běžné. Když má někdo celodenně, musel by pak nějak vysvětlovat sociálce, proč se může celodenně trajdat po venku a nechodit do práce. Když jsem byla na rizikovém těhotenství, ukecala jsem jej od 12 do 18 hod.
Jancaho, kdybych měl zlomenou nohu apod., tak to chápu... Ale poraněný prst na ruce je taková blbost, která tě akorát omezí v práci, jinak prakticky vůbec... Já tu neschopenku ani nechtěl, vůbec nebývám nemocný, ale v práci mi nebyli schopni zajistit žádnou náhradní činnost, páč ve strojírnách je všude binec a ten prst by se špatně hojil... Tož jsem trávil měsíc doma a hleděl jsem z okna jako trubka...
Já vím. Taky mi to připadá ujeté. Já taky ty vycházky až tak poctivě nedodržovala. S břichem se nedalo odpoledne v těch vedrech ven. To bych odpadla. Nákupy v 6 ráno v tesku byly super. Až na ten pytlík na zvracení v kapse až do porodu.
Ani jako doktorka jsem celodenní vycházky neukecala.
Je to přesně jak píšeš - záleží na dohodě s doktorem. My někdy pracujeme trošku stereotypně a co jsme zvyklí dělat, to děláme furt stejně, bo se nemusíme ptát pořád dokola jednotlivých pacientů a je to rychlejší. Takže než by se Tě zeptal, šoupl tam vycházky tak, jak je zvyklej a s Tebou to neřešil.
Jé to měla Tvoje paní dobré. Přišla z práce domů a bylo uvařeno, uklizeno, vypráno, vyžehleno a na stole voněla káva....
Děcka naučené, napsané a podepsané úlohy......
Ta se fakt měla, musela o mne pečovat, protože jsem byl těžce zraněný a nemohl jsem pomáhat, i když jsem chtěl...
Ale roztržený prostředníček není amputovaná celá horní končetina. Pohyb by Ti jen prospěl, urchlilo by se hojení. Měsíc doma, takovej luxus.
Julie, chlapi vždy pociťují bolest více než ženy... A ty naše smrtelné stavy při každém nachlazení bych ti nepřál zažít... Takže jsem fakt nebyl schopen žádných domácích prací, i když bych samozřejmě velice rád své manželce pomohl... To je přece jasné...
V tom případě nechápu, proč se vám říká SILNĚJŠÍ POHLAVÍ.
Na času vycházek jsem se vždycky s lékařem dohodla tak, aby byly v celkovém součtu podle "norem".
Zastávám názor, že jen lékař ví, jak je pacient schopný či neschopný mít vycházky.
Počet hodin vycházek neznamená, že tolik hodin budu někde trajdat, ale že v tu dobu můžu. Takže zkracovat je, mi připadá trochu mimo.
Navíc vycházka, nevycházka..., můžu být doma sama, spát a kdo to dokáže...samozřejmě nikdo.
Pamatuji si, jak jsem byla nervozní, když jsem brala léky na bolest a průběžně usínala a měla strach, aby mi nepřišla kontrola.
Osobně bych dala vycházky neomezeně a kontroly spíš orientovala na to, zda je člověk skutečně nemocný než na to zda je doma.
Věk: 19
Drábek je kokot!