Téma: Císařský řez - jak probíhá a jaké jsou vaše zkušenosti?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, především holek (žen) co to prožily.
Jak probíhá císařský řez? To se odpočítá termín a pak se řízne? Jak? Uspí se žena před tím? Jak dlouho se hojí rána?
Asi se mě to bude možná časem týkat, protože nejsem schopna (dle pana gynekologa) rodit spontálně.
Děkuji.
Ne, těhotná nejsem.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2592x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Věk: 51
Jak probíhá císařský řez: Anestezie při císařském řezi je dvojího druhu: a) epidurální anestezie = do páteřního kanálu se vpíchne anestetikum, které umrtví tělo od hrudníku po prsty na nohou, hlava zůstává nedotčena tj. žena je celou dobu při vědomí a vidí a slyší nově narozené miminko, které je narkózou ovlivněno minimálně, takže adaptace na svět mimo tělo matky je rychlejší. b) celková anestezie = do žíly na ruce se vpíchen anestetikum a žena usíná čili miminko vidí až po odeznění narkózy čili za několik hodin po porodu. Vzhledem k tomu, že celková anestezie ovlivní i miminko, které je potom také utlumeno, poporodní adaptace u něj probíhá pomaleji. Aby miminko dostalo co nejmenší dávku anestetika, píchá se celková narkóza až na poslední chvíli tj. napřed se připraví celé operační pole (dezinfekci kůže i rouškování maminka slyší a vidí - některé se bojí, že je neuspí vůbec, ale nebojte). Jakmile je operatér připraven se skalpelem v ruce, instrumentářka i pediatrická sestra a lékař připraveni, teprve potom se dá anestezie a do minuty a půl by mělo být mimčo z břicha a zastaven přívod krve z pupečníku, aby už nedostávalo další chemikálie, které ho tlumí stejně jako maminu, a tím pádem mu zatěžují játra, protože je musí eliminovat. Jaký typ anestezie bude pro maminku vhodnější - myslím, že dnes (19.01.2018) není problém se s lékařem domluvit.
Operační rána se hojí jako každá břišní operace tj. do šesti týdnů by mělo být všechno zahojeno. Samozřejmě kůže na břiše sroste během týdne, pokud se bavíme o estetické vizáži po operačním porodu. Řezy na břiše jsou dvojího druhu: takzvaný bikinkový řez se provádí vodorovně v dolní části břicha, takže se dá schovat i do dvoudílných plavek. Druhá možnost je svislý žez od pupeční jamky k symfýze - tam je ve dovjdílných plavkách řez vidět. Pro lidské tělo je méně náročný ten svislý řez, ale pokud je čas se s operatérem domluvit (což u plánovaných císařských řezů je), přizpůsobí se Vašemu přání.
Termín se vybírá podle zralosti dítěte a jeho prospívání - obojí se sleduje na ultrazvuku, a potom taky podle operačních dnů porodnice, kterou si vyberete ke svému porodu.
Moc děkuji.
V dnešnej dobe chcú všetky dámy rodiť cisárskym rezom. Je to na zamyslenie. A dokonca im to do poručí doktor. Ach jo. Spontánny pôrod je prirodzení. A pokiaľ to nemusí byť z vážneho zdravotného hľadiska. Tak načo sa dať rezať.
Ano to je pravda. Porod je přirozená věc ženy ale já nemůžu rodit spontálně ze zdravotních důvodů. Počít
a odnosit ano ale porodit ne.
OK
Věk: 54
ahoj Medvídku. Jak probíhá císažský řez jsi se dočetla. Co mě hodně zaráží, že doktor tě ještě před tím, než otěhotníš, vystraší, že jsi zralá při porodu na císařský řez. Nestresuj se tím a zkus změnit doktora buď hned, nebo až budeš těhotná. Rodila jsem 2 x císařským řezem a vím, že u hodně žen lékaři do poslední chvíli neví, jak se bude porod vyvíjet a jestli bude žena rodit tak nebo onak. držím palce, Lanka
Věk: 26
Holky mám strach, musím jít na porod císařákem a mám strach z bolesti po porodu, ségra co rodila císařem v Americe dostala na břicho pumpičku, která vpouštěla něco přímo do rány a zmírňovala bolest, nevíte jesli je to i u nás?
Já bych spíš byla obezřetná při výběru nemocnice, kde půjdeš rodit. Asi bych se na různých diskuzních forech ptala na recenzi různých nemocnic. Moje sestra šla rodit do jedné nemocnice, kde ji nechali dlouho trápit, než se milost pánové rozhodli jí nakonec ten císařský řez udělat. Ten císařký řez je údajně rychlý a podle mého ex, který byl taky lékař, je to šup šup.
Každá nemocnice má asi jiné finanční prostředky, císařský řez je údajně drahý zákrok a proto se tomu v některých nemocnicích údajně chtěji vyhnout. Aspon tak mi to bylo řečeno. Takže některé ženy nechají trápit do poslední chvíle a myslím si, že proto zemřela ta žena při porodu na Slovensku.
Jsou prostě nemocnice, kde ti císařský řez udělají hned bez problému, také je tím ta nemocnice pověstná, a jsou také nemocnice, kde tě nechají trápit.
Vím, že tady jsou určitě sestřičky, které budou strašně psát, jaká je to hloupost. ale můj ex je nyní primářem a já pochybuji o tom, že by si v něčem takovém vymýšlel.
Jen ještě doplním, že moje sestra šla po druhé rodit jinam a tam jí dali dokonce na výběr, jestli chce rodit normální cestou, nebo císařský řez.
Takže nemocnice nejsou všechny stejné a všude mají ten přístup k pacientům uplně jiný.
Věk: 24
Já už jsem o tom také slyšla, je to pumpička, která přímo do jizvy pouští látku ropivacain, která zmírňuje bolest pouze lokálně, takže neovlivňuje mléko, tak jako normální prášky.
Věk: 26
A nevíte jestli se ta pumpička dá pořídit i u nás?
Věk: 28
Ano u nás se to dá, informovala jsem se na to, objednává se to v lékárně, která to doručí do nemocnice, kde vám to doktor nasadí, je to na tři dny a stojí to 4000 korun.
Věk: 18
Město:Praha
Tak o tom slyším poprvé : O … nevíte jestli to hradí pojišťovna nebo ne? Docela bych to zvažovala kdyby malý přišel nakonec na svět císařem, protože z toho mám hrozný strach a bolest snáším poměrně špatně
Věk: 24
Město:Praha
Já jsem o tom slyšela v jiné spojitosti a to s plastickou operací. Mělo by to stát kolem 4000 co jsem se dočetla a doktor vám to napíše na recept
Věk: 22
Co to je zač? Čeká mě první porod a bohužel císařem. Malý je moc velký a já mám prý úzkou pánev : - (
Věk: 33
Zeptej se na to svého doktora určitě o tom bude vědět. Já jsem se ho na to ptala a říkal mi, že je tu nové.