Téma: Rizikové těhotenství
Dobrý den. Obracím se na Vás, protože si moc nevím rady a nemám zkušenosti v tomhle ohledu a trochu se bojím.
Jsem v 7tt a pracuji jako pečovatelka. Denně se starám o nehybného klienta, otáčím, zvedám, povytahuju atd. Také tahám často těžké várnice a bedny s obědama. Při těchto činnostech mě občas zabolí dost v podbřišku a kolegyně i manžel se o mě bojí a straší mě, že bych toho měla nechat a jít na rizikový, a tohle dělat neměla. Zdraví mojí fazolky je mi nejpřednější, tak jsem se dnes (29.11.2019) na prohlídce u MUDr zmínila co dělám za práci a její náplň a jestli je to v pořádku. Doktorka se celkem odměřeně zeptala, jestli krvácím, no řekla jsem že ne. Tak mě prohlédla a řekla že vše je v pořádku. Měla jsem špatný pocit, že ze sebe dělám chuděru, a že je to teda asi normální a mají to tak všechny, tak jsem se víc nezmiňovala a odešla jsem vlastně bez odpovědi. Pořád mi to ale vrtá hlavou, proto bych chtěla vědět, jestli máte nějaká těhulka, nebo maminka zkušenosti, nebo informace ohledně tohoto případu. Mockrát děkuji.
Reakce čtenářů
Věk: 50
Mamino, děláte pečovatelku a nevíte, že pracujete v rizikovém prostředí? Infekčním i namáhavém dokonce stresovém? Bohužel krvácet stačí začít a leckdy je po nadějích a tak bych nekoukala na to zda na mě koukají jako na chudinku nebo hrdinku. Prostě a jednoduše - chci zdravé dítě - udělám cokoliv.
Já mudela obě děti vyležet v nemocnici, bylo to jako vězení s omezeným pohybem, ale já ty děti mám. Na to špatné jsem zapomněla a to dobré si chráním
Věk: 55
Město:Brno
Změňte doktorku, přeregistrujte se jinam, k takové ježibabě bych neměla důvěru. Až skutečně začnete krvácet, může být pozdě a babizna všechno popře. A teď info k těm břemenům.
Výňatek § 28 až 30 § nařízení vlády č. 361/2007 Sb. : Podmínky zvedání břemen a maximální hmotnost je u těhotných, kojících žen anebo žen do konce devátého měsíce po porodu upravena zvláštním právním předpisem. Je však zakázáno, aby dočasně ručně manipulovaly s břemenem, které je těžší než 10 kg. Nesmí navíc často zvedat a přenášet předměty těžší než 5 kg. Břemeno, které budou zvedat nebo přenášet vsedě, by nemělo přesáhnout 2 kg. Občasným zvedáním a přenášením se rozumí manipulace, která souhrnně za osmihodinovou směnu nepřesáhne 30 minut. Nad 30 minut se již jedná o častou manipulaci.
Pokud ti tvuj zamestnavatel v tomhle ohledu nevyjde anebo nemuze vyjit vstric, musis se proti te doktorce prosadit anebo jit k jine. Je to tvoje miminko a pokud by doslo ke krvaceni, muze byt uz pozde.
To narizeni, co ti napsala Berca, si okopiruj a dones k doktorce. Klidne bych ji nastivila i s muzem. Pokud ti nevyhovi, okamzite vyhledej jinou.
Teď je nejdulezitejsi zdravi tvoje i tveho miminka!!
Věk: 23
Můžu se zeptat co musí zaměstnavatel napsat do zprávy, kterou odnesu MUDr aby mi neschopenku napsala? Bez toho mi ji pry jinak neda, protoze jsem zdrava a musi napsat zaměstnavatel neco typu ze nemuzu dal vykonavat tu praci, kterou delam.
e:
Můžu se zeptat co musí zaměstnavatel napsat do zprávy, kterou odnesu MUDr aby mi neschopenku napsala? Bez toho mi ji pry jinak neda, protoze jsem zdrava a musi napsat zaměstnavatel neco typu ze nemuzu dal vykonavat tu praci, kterou delam.