Téma: Streptokoková infekce a alergie na penicilin - čím to vyléčit?
Uživatel: janka
Zdravim,
nevim co delat. synovi je 20let. Tudis chodi k lekari sam. Minuly tyden dobral antibiotika. Na bolest v krku, byl na vyteru a dnes mu byl prokazan streptokok, bohuzel nevim jaky, jen mu dr. rekla, ze jelikoz je alergicky na penicilin a tento streptokok je mozny lecit jen penicilinem, tak mu nic dat nemuze. At si koupi Bioparox a pouziva ten. Zda se mi to malo, navic ta antibiotika co mel stejne pry nebyli na to co mu je. Staci Bioparox, mam strach aby se neco nezanedbalo?
Dekuji
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 4267x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Je potřeba udělat kultivaci výtěru z krku a tzv. stanovení citlivosti na antibiotika. Toto dělá mikrobiologická laboratoř. Tím se zjistí která všechna antibiotika nepenicilinové řady tento konkrétní druh a typ streptokoka jsou účinná a ta je možné nasadit.
Nevím o který druh streptokoka jde, některé druhy umí zlikvidovat imunita i bez použití antibiotik a možná tedy ani nejsou ATB zapotřebí (a pomohla by jen alternativní léčba - čaje, vitamíny, zázvor, atd. atd.).
Věk: 40
zdravím, děkuji za odpověď…dnes ráno jsem letěla k sestře a nechala si vytisknout lab. výsledky. Tedy výtěr z krku. primokultivace, nález: fyziologická flora HCD, nález streptococcus pyogenes, na penicilin je tedy alergicky, pišou zda druhou volbu, makrolidy. Nic nedostal a má jen Bioparox. Je pravda, že antibiotik měl letos dost, měl salmonelovou sepsi. Stačí zatím ten Bioparox, moc děkuji za odpověď. A ještě, jak hodně je to přenosné, mám 2 malé holky a syn přítelkyni.
Já nejsem lékařka a v druzích streptokoků se nevyznám. Nedávno jsem tu ale psala téma o lichořeřišnici. Sama jsem streptokoka měla a nechěla jsem antibiotika. Nicméně jsem se necítila úplně v kondici, a tak jsem si koupila kapky lichořeřišnice, koupíte je běžně v lékárně. Brala jsem je asi tři týdny, třikrát denně po 15ti kapkách. Kdybyste to chtěli vyzkoušet, tak je třeba dodržovat časové intervaly a kapat buď půl hodiny před jídlem nebo dvě po, jinak může způsobit trávící obtíže. Dávejte ji do co nejmenšího množství vody. Pokud váš syn nemá astma, žaludeční vředy nebo problémy s funkcí ledvin, můžete mu lichořeřišnici s klidem dát. Tady je ještě odkaz na téma o lichořeřišnici, které jsem zde založila - kliknout zde -