Téma: Sbírání bylinek na jaře - které sbíráte vy?
Jaké bylinky sbíráte na jaře a co z nich připravujete? Vím, že se sbírají mladé kopřivy a dělá se z nich špenát. Máte nějaké dobré recepty? Ať se máme na co těšit až porostou.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 4157x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Podběl je první jarní bylinka, používal ji už Hypokratés na zlepšení dýchání
Prvosenka (petrklíč) je též na dýchací cesty a pomáhá odhlenění
Bříza bělokorá, list a pupeny slouží k jarním očistným kůrám, stimuluje činnost jater, slinivky a sleziny. Pomáhá i při zánětu jater
Sedmikráska Chudobka) také stojí za sbírání, napomáhá vykašlávání, při zánětlivých chorobách. Dobrá je i jako přísada do koupele, a používá se i do jarních salátů. Bylinný odvar je vhodný na kloktání hrdla a ústní dutiny
S kopřivami opatrně, protože velmi záleží na stanovišti, kde rostou a ne na každého mají příznivé účinky. Jinak je dobrá na revma, na cukrovku, podporuje tvorbu mateřského mléka a mnoho jiných účinků. Může se přidávat do polévek i do špenátu.
Přeji krásnou jarní očistu a upevnění zdraví s naší matičkou přírodou.
Děkuji sovičko.
Kopřiva je brutálně močopudná. Po čaji pak furt chodim
Zajímavé recepty z jarních bylinek.
Marki, ten salát z toho ptačince jsem zkoušela, je opravdu lepší než ze salátu a chuťově výborný.
Recepty? Já teda z bylinek moc nevařím, ale na jaře se těším na kopřivový čaj (mladé kopřivky jsou nejsilnější) a žvýkání stvolů pampelišek. Obojí čistí tělo.
A taky třezelkový čaj je supr, ale na ten je ještě hodně času.
Mladé kopřivy se taky dávají do Velikonoční nádivky. Letos ale né. Pod tím sněhem u nás nejsou. A to se říká, že mráz kopřivu nespálí. Von ani nemůže, žádná zatím nevyrostla.
Třezalkový čaj čistí tělo a hlavně krev je také vhodný na jarní očistu, velmi dobře zabírá proti infekcím, například zabírá i na Escherichia coli. Ale pozor! Pokud ho piješ, i jenom krátce, nevystavuj se přímým slunečným paprskům.
Každé jaro popíjím čajík z kopřivy a stejně jako Avatárek pojídám listy i stonky pampelišky, posiluje a pročišťuje játra, dělám si z ní salát s ředkvičkou a moc mi chutná.
Pamatuji si jednu slovenskou léčitelku, paní Julii Štrkáčovou z Lietavskej Lúčky, která mně říkala, že kopřivu nedoporučuje, protože záleží, kde vyrostla. Bohužel bývá většinou z míst, kde lidé vyhazují odpady. Má proto různé složení a mnohdy velmi negativní energie. Napsala i velmi dobrou knihu o alternativním léčení, o bylinkách,
ale i o výběru partnera apod. Paní štrkáčová, bohužel, již nežije. Vážím si znalosti lidí, které se ke mně přicházejí.
Věk: 44
Sbíram mladé kopřivy a pak po usušení spolu s odvarem heřmánku a měsíčku lékařského si po každém umytí splachuju vlasy.
Věk: 40
Tak já určitě sbírám byůlinka a hlavně ted na jaře. Čistící čaj a to kopřiva, pampeliška, sedmikráska a bříza.
Špenát jsem ujž také dělala a to z česneku medvědího - vyborná záležitost. A nebo půl na půl z kopřivou.