Téma: Posílení imunity pomocí výtažku z Echinacey
Jakýsi Dr. Šarlatán dodává kapky. Ceníky přesně neznám, ale vím, že za směšný peníz lze pořídit výtažek z rostliny Echinacea purpurea, jiným názvem Rudbekie. Jsme ve výhodě, protože víme, co v naší lahvičce skutečně bude. Pokud si kapky poctivě nacmrndáme vnitřně a hlavně včas, to je při prvních náznacích ochoření horních cest dýchacích, počínající slabosti a všeobecné nechuti k čemukoli, nemoc se neprojeví nebo jen v omezené míře. Trochu nám leze do šrajtofle, tohlencto zatracený komerční zdraví. Bylinky zatím ne.
Copak je taková stovka, pošklebují se ti, co jim prachy nikdy nedojdou. My ostatní, si kapky vyrobíme a ten pocit, že něco dovedeme, pracháčům nedojde nikdy.
Nenabádám, co kdo má dělat. Doplňky stravy jsem dostatečně prostudoval, abych věděl – tohle ne!
Ještě že máma příroda náhražky nezná a s pomocí slunce a živin vytváří hojivé substance milióny let se stejnou kvalitou. Žádná velká práce s tím není. Semena rudbekie se běžně dostanou, když je zasijeme na jaře, na podzim budeme mít první listy. Rostlina je trvalka, perenka, řekl by Karel Čapek. Druhý rok vykvete. Účinná látka je v celé rostlině, v listech, květech a kořínky jí snad brát nebudeme. Metr čtvereční, osázený rudbekií, takových deset rostlin, postačí pro čtyřčlennou rodinu na celý rok a ještě zbyde. Ti línější se rozhlédnou po zahrádkách, nepokradou, ale domluví se s majitelkou. Mladice toto nepěstují. Pozor! Žlutý kultivar, častěji pěstovaný v předzahrádkách, nefunguje!
Podle literatury se má v lihu loužit čerstvá rostlina, ale není vysvětleno, jak se účinná látka ztrácí sušením. Na předloňský podzim jsem z každé rostliny vzal jeden list, rozkrájel na nudličky a zalil lihem. Po měsíci jsem překapal filtrem a výsledkem byla temně zelená kapalina. Loni byly první květy a barva esence nabrala odstíny hnědé. S poměrem je problém. Na 20 listů jsem použil 50 ml lihu. Loni jsem bral jen květy. Objem květů jsem zalil stejným objemem lihu.
Požívá se 30 kapek několikrát denně, ale jen při úplném začátku nedobrého stavu. Jako prevence se bere 2x denně 20 kapek. Zkusil jsem na sobě trojnásobnou koncentraci a co byste řekli? Účty mi choděj furt. Otrávený nejsem i když tak někdy vypadám.
Zkusil jsem sušit květy a rozemlít. Výluh je temnější, o jeho síle, či slabosti nemohu nic tvrdit.
Jakmile ucítíte první příznaky obávaného stavu, hupky i z postele, nezdržujte se počítáním kapek a dejte si plnou lžičku tekutiny. Za dvě hodiny zas a vezměte láhev i do práce. Jsem na sebe flink, ale tohle dodržuju.
Nevěřte, že s kapkami už nikdy nečapnete chřipku. Lékárny na ni neznají nic. Tedy, svůj poznatek jsem si zocelil při pohledu na huhňajícího prezidenta, an co chvíli tahaje kapesník, frkal zcela obyčejně i při projevu ke státnímu svátku a ještě před vzácnou návštěvou.
Reakce čtenářů
Kočka kočce děkuje. Ukládám si tvé cenné rady a naučím se a pošlu dál.
Zdarma, samozřejmně. ? = jako pohoda koček.
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych rozdával dobré rady. Stále mohu dávat špatné příklady
Jestli je to tato rostlinka, tak jich mám asi 6 na zahrádce a určitě si je namnožím a naučím se ten tvůj elixír zdraví sama vyrábět. Teď jsem si v nějakém článečku přečetla, že neničí jen viry a bakterie, ale že má i protinádorové účinky. A už vůbec jsem nevěděla, že je to jedna z odrůd Sedmikrásky. , která je také velice léčivá.
No to je vona! Jako kytka vzhledem neoslní a příliš se nepěstuje, protože je vysoká. Z deseti květů se hravě připraví decka léčiva. I listy se mohou přidat.
A děkuju za fotku, právě tak má diskuze vypadat
Ta květina je naopak velice hezká. Mám ji na zahradě. Zaznamenala jsem Tvou radu o kaštanech, zapamatuji si i tuhle a čekám, co bude dál...
Dá se pěstovat i v květináči?