Téma: Roční náklady na teplou vodu - 2 osoby v bytě
Ahoj,
kolik cca platíte za teplou vodu za rok? My 22 tisíc, v domácnosti 2 osoby, pes, který je každý večer sprchován (nohy, břicho-když je bláto)
Docela si ale říkáme, že platíme dost, oproti jedněm sousedům, kteří platí půlku a jsou dva.
A neplýtváme nijak extra...
Jak to máte vy?
Reakce čtenářů
Máme bojler .... cca. 9.000 Kč. Jsme taky 2 lidi v domácnosti.
Jo a koupete se? Sprchujete?
My se doma koupeme oba ve stejné vodě (nejdřív se okoupe jeden, pak druhý). Není na tom nic zvláštního a jak tak vidím, tak je úspora evidentní, když to porovnám s váma.
Aha ... ale my máme noční proud od EON. To má asi taky vliv. Pokud platíte plnou palbu za elektřinu, tak se není čemu divit. Obzvlášť pokud máte ČEZ.
My nemáme bojler, voda se ohřívá v kotelně pro celý blok domů.
Sprchujeme se, já občas koupu, ale to spíš v zimě, když se chci zahřát. To sprchování psa je množství vody asi jako rychlá sprcha dospělého, takže to taky bere dost vody, ale jinak bychom měli v bytě špínu. No ne že bychom byli úplně nejvíc úsporní v tomto směru, ale ani nemám dojem, že by voda protékala zbytečně. Asi se to nasčítá, no...
A celkově ten systé přijímání teplé vody je dražší než mít bojler, kdosi mi to říkal.
No jasný, to je logika . Pže ten megakotel
- se musí zaplatit (myslím jako náklady na ten kotel - zakoupení, instalace)
- se musí udržovat - platíš firmu, která ho udržuje, opravuje, čistí, ta má svý opraváře
- ze všeho se platí daň a energie ....
Zlááátej bojler za 4 tisíce - funguje X let, bezúdržbovej
Tak to je už pak jasný, proč máte tak megadrahou horkou vodu. Bych to řešil tak, že bych si nainstaloval bojler na teplou vodu přímo do bytu (kdyby byl můj) a tak bych se vyhnul placení těch výše uvedených nákladů. Vrátilo by se Ti to do roka aspoň 3x.
Na ten noční proud to má moje máma v domku, taky má bojler, to je dobrý no, já vím.
ČEZ máme no
Jojo, ČEZ je na prd ... je hodně drahej. EON mají přiměřenější ceny. Jsem rád, že jsem u EONu - samozřejmě. Stejná elektřina, ale levnější
My kolem 12000 v zálohách, jsme tři. Ale já jsem celkem úsporný člověk, takže stejně mi dost vracejí. Mám v mikádu na WC plastovou láhev, v koupelně úspornou sprchu, nenechávám téct vodu zbytečně. A nedělám to jen kvůli penězům, ale voda je velmi , velmi cenná na to, aby se s ní plýtvalo. Jelikož jsme celkem cosmopolitní rodina, tak ta odnož, která bydlí v JAR dokáže nádherně povídat o tom, jaké je opravdové bohatství džbán pitné vody. Proto dokážu vodu spořit.
My máme bojler a to je všechno co vím. Vodou se snažím šetřit, vanu jsem měla napuštěnou ani nepamatuji. Dokonce jsem odnaučila syna zastavovat kohoutek, když si čistí zuby, měl tak blbej zlozvyk. Ale pořád je co zlepšovat.
Sprchuji se, pračku naplním vždy celou, byť roztříděným prádlem, šetřím vodu, hlavu si myji tak vody vypnu když ji nepoužívám. Vrací mi přeplatky. Víc to nesleduji. Vodu mám ráda a šetřím s ní.
Máš recht ... vodu máme asi rádi všichni Bez vody bychom moc dlouho nevydrželi ...
Kolik platíme za teplou vodu prakticky nevím, protože.... cena se skládá z platby vodárnám za vodné a stočné a pak elektřina k ohřátí bojlerů.
Vzhledem k tomu, že vodné a stočné se platí za veškerou spotřebovanou vodu, tak bych musela odhadnout, kolik asi té vody padne na teplou..docela komplikované spočítat. U elektřiny je to relativně jednodušší, protože stačí spočítat odebranou spotřebu za jeden den.
Odhadem bych řekla, že na teplou vodu u nás padne cca 15tisíc ročně.
Nicméně řekla bych, že obecně s vodou teplou i studenou to nebude zase kdo ví jak dramatické, i když levné také ne:), ale vodu prostě spotřebovávám podle potřeby a příliš s ní nešetřím. Samozřejmě vyloženě neplýtvám, ale když chci vyčistit dvorek, tak řádím s wapkou klidně čtyři hodiny v kuse.
Tak na umývání auta a zalévání zahrádky máme starou studnu ve které je po povodni špatná voda.
Se máš, my studnu nemáme, takže i zahrádka se zalévá z řádu.
Jojo, vodou ze studny zaléváme stromy meruněk, které se díky tomu krásně nalévají a nabývají na objemu
A voda ze střechy je na zalévání zahrádky.
Vodu z vodárny máme jen na domácnost (koupání, pití, vaření, WC). Kdyby se mi do toho chtělo investovat, tak bych na koupání a WC napíchl vodu ze studny, ale ekonomicky to napojení by bylo hodně náročné (odhadem 20 tisíc a víc). Vrátilo by se to ekonomicky tak za 10-15 let, což není extrémně výhodné. Takže napojení snad časem ...