Téma: Devítiletý pes s chronickým onemocněním srdce, co dál?
Uživatel: J.B.
Věk: 20
Dobrý den, jdu si k vám pro radu ohledně naší téměř devítileté fenky kavalíra. Od června 2017 ji neustále s něčím léčíme. Začalo to psincovým kašlem, který jsme dle veterinářky podchytili včas. Během dvou týdnů jsme na veterinu jeli znovu. U feny se objevila voda na plicích a chronické onemocnění srdce. Dostali jsme dva druhy prášků, Furon na odvodnění a Digoxin na srdce. Na radu veterinářky jsme omezili aktivitu, do schodů i ze schodů ji nosíme, snažíme se udržet ji v klidu, aby se ničím nestresovala. Je to 5 měsíců od začátku braní léků a místo dvou druhů už jich podáváme 5 v ne zrovna malých dávkách. Snažíme se odvodnění pomoci i různými bylinkami a zeleninou ale přijde nám, že zbytečně. Abych se ale dostala k těm stavům. Jsou dny, kdy je absolutně v pořádku, behá po bytě jako šílená, sní co najde. To většinou trvá tak dva dny. Pak jako když utne, nemůže popadnout dech, spí jen když je už opravdu vyčerpaná, jídlo sní na třikrát a kolikrát ho ani nedojí. Paní veterinářka už neví co s námi, navrhla nám i tu nejhorší možnost, což jsme zatím odmítli, protože přeci na tom nemůže být tak špatně, když je dva dny jak štěně v pubertě. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Opravdu bychom chtěli, aby tu s námi byla beruška ještě mnoho let, bohužel to čím se jí snažíme pomoci očividně moc nezabírá. Děkuji za jakoukoli radu a přeji krásný zbytek dne.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 3079x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Věk: 22
1.) doporučuji změnit veterináře, už jen kvůli jinému pohledu na věc, od jiného odborníka
2.) Mám, teď již 2,5 letou fenku pitbula, problémy začaly před rokem. Zvracela krev, ihned VET a operace-vyndání sleziny-histologie OK. Cena operace 26 000kč, pooperační péče (zvracela nám, takže se 2x vracela na "pobyt" na VET + 6800 kč) podotýkám, že ještě v den operace, vypadala jako by jí nic nebylo, když jsme přijeli, veterinářka se nás ptala, co tam děláme, že takhle nemocný pes nevypadá - o 30 min déle byla již na operačním stole.
Po 4 měsících neúporného braní léků - prednison, atb, helicid… opět zvracení, hubla z 28kg na 24 kg jsme jeli na vet, zvracela nám žlutou tekutinu, operace opět ( když už byla otevřená, nechali jsme jí i vykastrovat, stejně jsme to měli v plánu) cena operace 13 000 kč, pooperační péče (př. se v noci počůrávala-prý infekce) 8500 kč. Konečná cena u této veterinářky byla něco okolo 55 000 kč. Celou dobu brala prášky, antibiotika. řekla jsem si dost, změnila doktora. naprosto nesouhlasil s léčbou vet, kterou si naše pitbulice prošla. Nicméně, díky léčbě vet, měla velice oslabenou iminutu a chytla vše, co mohla. přes ušní svrab, nějakou psí chřipu atd… Nicméně, u nynějšího vet jsme nechali za celou dobu (cca půl roku) okolo 7 000 kč. (pes nám mezitím sežral pelech, takže sono, prášky, projímadla. kapky na ušní svrab (měla dvě dávky) jedna stála 700 kč atd).
Jen jsem tím chtěla říct, že opravdu záleží na doktorovi. Nebýt naší bývalé vet, která 2x operovala (jednou evidentně zbytečně) tak je pes ušetřen spoustu bolesti a my máme několik desítek tisíc navíc.
Běham jednoho roku jsme dali do psa přes 70 000 kč. (nepočítám, že musí mít teď speciální granule + oleje, které přidáváme, kvůli rozhozenému trávení). atd. Svého psa nadevše miluju, spí s námi v posteli, a i tak, mě napadlo, že dojde k nejhoršímu. Ať už z naší nebo její strany. Z problému se vyhrabala až teď, opravdu až po roce od prvotních problému. (ps. do nákladů nepočítám naftu, kterou jsme projeli. jezdili jsme na kontroly každý týden po dobu 3 měsíců, pak se kontroly stupňovaly cesta k vet je 35 km, tudíž jedna návštěva 70 km). Nynější vet máme 20 Km.) ps2: Jihočeský kraj.
Tím chci říct, prvně změňte vet a věřte a pejskovi věnujte lásku, jak nejvíc můžete. Necpěte ho práškama, pokud to není nutné. Zpětně lituji, že jsem paní vet plně důvěřovala a dávala psovi vše, co předepsala. Poté jsem intuitivně vysadila (prostě jsem vypozorovalo, co jí nedělalo dobře a vysadila) a nynější vet mou intuici potvrdil. Paní doktorka z nás tahala prachy co to šlo, že tím psovi kur. ila zdraví-no bóže… Doporučuji spíše výživu-doporučila bych Alavis vitamíny, stojí asi 600 kč, ale udělalo to opravdu hodně, a to že jsme toho ze zoufalství vyzkoušeli opravdu hodně.
Držím Vám moc palce, vím jak je péče o pejska náročná v těchto chvílích a vidět jak trpí, je to úplně nejhorší, takže na druhou stranu, pokud by Vám pejsek nejedel, hubnul, neměl chuť si hrát, asi bych ho netrápila. Doporučuji nechat udělat komplexní odběr krve a moči a podle toho pokračovat. Držte se!!
Ahoj, a jaka vysetreni pes podstoupil? Chronicke onemocneni srdce neni zadna sranda a devitilety pes uz neni zadny mladik (ci mladice) …
Věk: 20
Děkuji za reakce, už jsme navštívili 4 různé veterináře, podstoupili jsme rozbory krve a moči, obojí v pořádku, sono bříška bylo také bez problému. Napadlo nás nechat udělat rentgen, což nám 2 veterináři vyvraceli s tím, že operace stejně nepřichází v úvahu, že v tomhle stavu už by se z narkózy na 95% neprobudila. Myslíte, že ten rentgen by měl smysl i kdyby k operaci nedošlo? Myslím tím, že kdyby tam něco našli, dalo by se to normálně léčit?
Rentgen vam klidne muzou udelat, ovsem tezko rict, zda by k necemu byl v tomto pripade (zvlaste pokud jej veterinar shledava zbytecnym). Ja bych rekla, ze dulezite je, ze u zvirat se da vcelku "snadno" vyresit, ze uz trpet nemusi… u lidi to nejde. Dokud zvire zere a pije a jevi se normalne, tak dobry… ale potom uz je to na zvazeni.
Možná by to chtělo probrat ještě s jiným vetem, ale pokud s pejskem chodíte k vašemu vetovi léta, tak pejska zná. Dnes (03.11.2017) je k dispozici sono, rentgen a vet vidí, co se děje a nastaví léčbu. Chápu, že pejska máte moc rádi a chcete aby dožil doma. Tak dodržujte léčbu a až pejsek jednou usne navždy, tak ho pochováte. Pokud uvidíte, že je dennodenní problém, pak jej trápit nenecháte. My to prožili před pár dny s naším třetím pejskem. Přestal jíst, selhávaly ledviny, zlobily játra a slinivka, nepřijímal potrvu po 12 dní a vodu jsem mu dával stříkačkou, poněvadž ji odmítal také. jezdili jsme denně na kapačky a mysleli, že pejsek odejde ve spánku vysílením, ale poslední noc nespal, chudák se neudržel slabostí na nohách a zvedal se mu žaludek, takže další den ráno jsme přece rorozhodli, že mu trápení ukončíme. V pondělí jsme jej pochovali do hrobečku, ale v srdci nám zůstane navěky…
Sami poznáte až to půjde ke konci, přestane přijímat potravu i vodu, že nepomáhá léčba, to je známka toho, že je konec blízko a pak mu odchod s těžkým srdcem ulehčíte…
Chcete tím řící, že Vaše veterinářka léčí psa na srdce, aniž by udělala RTG a SONO srdce + RTG plic?
Mám 15 letou jezevčičku, která byla celý život zdravá. Teď, po roce problémů s ledvinami, ale stále spokojeného života, jí začalo být hůř - má záchvaty atp.
Za poslední měsíc jsme vystřídali 9 veterinářů na 5 pracovištích. Na každém pracovišti mají jiný názor a jinou diagnózu (např. nádor na játrech - játra jsou naprosto v pořádku), dokonce i jiné výsledky krevních testů (např. kreatinin 331 a za dva dny jinde 197). Na velké klinice (1000, - pohotovostní příplatek) jí dokonce dal doktor příliš vysoké dávky léku. Na naší domovské veterině jsem natrefila na nenávistnou doktorku (když to není akutní, vyhýbám se jí), která bez okolků doporučila eutanazii. A sono asi vyžaduje zkušenosti…
Jsem jen poučený laik, ale kdybych všechno nehlídala a nepřehodnocovala, už by tady asi pejsek nebyl… Věnuji tomu mnoho hodin a - vyplácí se to. Akorát já jsem už opravdu hodně vyčerpaná.
Co tím chci říct? Že to opravdu není jednoduché… … …
Držím vám palce!!!
Věk: 52
Dobrý den, mohla bych Vaší fence pomoci. Jen jsem na těchto stránkách poprvé a nevím jak se spojit aniž bych zde uvedla kontakt na sebe.
"MD", prosím Vás nedávejte plané naděje. Pejsek má svůj věk a tak paní, i když pejska miluje musí počítat, že jednou odejde za Duhový most. Holt zvířátko nemá tak dlouhý život, jako člověk. Ať dává pejskovi léky, co má brát a hlavně aby měl pejsek klid a netahaly jej děti. Je to jako se starým člověkem, místo aby dožil doma v klidu, tak ho tahají po nemocnicích z oddělení na oddělení až je utahaný do posledního dechu. Přece, smrtelní jsme všichni, to je třeba si uvědomit, jsme bytosti a ne stroje. Jakmile svíčka dohořívá nedá se nic dělat, jen je potřeba klid a pohoda, jak u člověka, tak u zvířete.
Nepíšete, jak byste pomohla. Napište své metody, aby bylo vidět, o co Vám jde, jinak je Váš příspěvek podivný… .
Věk: 52
Milá Pavlo, cením si Vašeho názoru a chápu jej. Chtěla jsem jen pomoci, protože vím, že mohu. Miluji zvířata tak jako vy a pomáhám nejčastěji právě těm starším a nemocným a to zdarma. To je jediné o co mi tu šlo. Byla jsem na těchto stránkách za jiným účelem, ale nahlédla jsem samozřejmě i do sekce zvířata. Nejsem tu za účelem se nějak prezentovat. Chápu, že Vám můj příspěvek připadá podivný. Ale nechme rozhodnutí na JB s ními se ráda spojím, vše vysvětlím, případně předám i kontakty na majitele psů kteří mi prošli rukama. Ale nezlobte se zmáme každá trochu jiný svět a já s Vámi nadále nemohu o tom konverzovat. Přeji Vám krásný, šťastný nový rok plný lásky MD
"MD", doufám, že je Vám jasné, že pokud je člověk v nějakém psychickém rozpoložení, tak si nechá nabulíkovat ledaco. A bylo by od Vás krajně nezodpovědné na takového člověka působit, "zázrakem". Nevím proč s tím děláte takové tajnosti, už to na mně působí odpudivě. Proč to nenapíšete veřejně, notabene, když je to pomoc zdarma. Nezlobte se, ale nepůsobí na mně to Vaše psaní důvěryhodně a nezmění na tom nic, ani Vaše přání do Nového roku.
Tak kavalíři jsou na toto náchylní, když jsou starší, zvlášť ty bez původu. Je bez pp?
10 nejnovějších témat v kategorii:
Téma |
Odpovědí | Otevřeno |
Datum přidání (Autor) |
---|---|---|---|
Štěňata s PP - dlouhé pořadníky na štěňata | 1 | 3111x |
10.10.2020 13:59:10 (kaine) |
Nevím proč to tak s tím jídlem má | 3 | 2574x |
05.09.2020 14:59:10 (Veverka93) |
Nastydnutí u psa a náhlé močení v noci | 2 | 1911x |
22.12.2019 04:58:37 (bobek) |
Adoptovaný pes - strava | 8 | 1408x |
09.11.2019 16:41:22 (Ema) |
Přilepšení pro psa | 4 | 1503x |
04.09.2019 15:22:00 (Modrá) |
Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy | 3 | 2257x |
15.08.2019 09:07:08 (Glenny) |
Může být fena nakryta, ikdyž nedošlo k dlouhodobějšímu spojení? | 1 | 1935x |
18.05.2019 13:08:47 (silvia) |
Kvalitní granule pro psa - tipy, zkušenosti, názory, diskuze, reference, recenze | 13 | 3031x |
20.02.2019 15:52:49 (Sabo) |
Pes labrador - křeče, zapiští, postaví se, poodejde; o co jde??? | 5 | 2803x |
16.12.2018 21:41:35 (M) |
Kloubní výživa psů, výživa kloubů u psů - už od štěněte nebo až ve vyšším věku? | 16 | 2164x |
10.11.2018 21:41:57 (Kristýna3108) |