Téma: Adoptovaný pes - strava

09.11.2019 16:41
Uživatel: Ema
Věk:  21
0-100
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Zdravím, mám adoptovanou fenečku - čivavu, je z množírny zachráněná před utracením. Snažím se jí udělat zbytek života hezký. Jen mám starost o její zažívání. Jak jí dám plnou misku granulí, všechny sní a pak se poblije. Když dám poloprázdnou, má to ve vteřině v sobě. Vůbec to nekouše…

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.11.2019 18:52 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

Psi zradlo hltaji vsichni. Nevychutnavaji si ho. Ale kdyz se pak pozvraci, evidentne toho sezrala moc a k tomu jeste moc rychle. Mozna, ze v mnozirne musela o zradlo bojovat, proto ho takhle hlta. Zkus ji dat do misky min a zbytek bud postupne z ruky, nebo ji dej nekolikrat denne ale malou porci. Taky  existuji takove koule s dirama, kam se jim granule daji a oni si to hrou pak najdou. Ty koule delaji pro kocky i pro psy.  
Ja bych  asi ze zacatku vyzkouselea i krmeni z ruky, at si zvykne na to, ze ji zradlo nikdo nesebere.
Chce to hodne trpelivosti.

 
10.11.2019 03:25 Uživatel: orech
Věk:  60
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

Také doporučuji dávat granulí menší množství a vícekrát za den. Jestli má narušenou psychiku, tak bude potřeba opravdu trpělivost. Pokud jí chcete opravdu dát to lepší a máte možnost, převedla bych jí pomalu, postupně na vařenou stravu. Maso s ovesnými vločkami, mrkví a podobné. Vařené vajíčko, jogurty, tvarohy.

 
12.11.2019 22:05 Uživatel: Modrá
Věk:  35

Město:Brno

0-100
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: Asi žila v nedostatku a je zvyklá, že co nesní hned, tak jí sežere někdo jiný… zkusila bych konzervu… tu nemusí kousat…
 
15.11.2019 21:58 Uživatel: Ema
Věk:  21
0-100
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

No zkoušela jsem, ale taky se poblila…. Tak nevím…Asi jsem zvolila špatnou…

 
18.11.2019 21:59 Uživatel: Modrá
Věk:  35

Město:Brno

0-100
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

 

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

 
19.11.2019 09:06 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

Emo, tak zkus pro zacatek varenou stravu, nez se to srovna. Uvar kureci skelet nebo krky (nesolit),   do vyvaru dej kousky obraneho masa, a zahusti varenou ryzi, (vlockami, testovinami) muzes pridat nastrouhanou mrkev. Vyvar si muzes dat po porcich zmrazit a staci ho uvarit jednou za cas.
Jelikoz je to maly pejsek, dej ji jenom par lzicek a za par hodin to muzes zopakovat. Ten vyvar s vlockmi by ji mohl i zklidnit podrazdeny zaludek. Kdyz  polivku dobre stravi,   muzes taky zkusit psi kapsicku rozmichanou v testovinach. Ovsem opet davat male porce. Pokud ji budes davat granule, zkus je napred namocit, kdyz je nekouse.
Kdyz bude porad zvracet, navstivila bych veterinare.

 
21.11.2019 17:43 Uživatel: Modrá
Věk:  35

Město:Brno

0-100
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

Náš pes má taky citlivé zažívání, tak dávám konzervu a dělá mu dobře.   Je to takové jemné paté, tak že nemusí kousat a dobře se tráví : )

 
21.12.2019 03:18 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Adoptovaný pes - strava
Text uživatele: 

Nejlepší by pro ní bylo převést jí na syrovou stravu/maso. Je výživově nejhodnotnější, dobře zasytí a šetří zažívání.

Granule, ani ty nejlepší, nic moc dobrého nejsou.

 

Většina psů má "v sobě" nastaveno, aby sežrali co mohou, případně si další uschovali na horší časy a zvlášť to platí u (nejen) psů, kteří trpěli nedostatkem.

Pokud fenka žila v množírně lze předpokládat, že přísun stravy měla omezený, takže strach o to jestli a kdy bude další jídlo aneb sežer co můžeš.

 

Máme tři pejsky, všechny z útulků, 2, 3 a 14 let. Našeho starouška jsem přivezla před dvěma roky, o jeho životě vím, že byl 11 let jak psychicky tak fyzicky týraný, jídlo (nechci ani spekulovat jaké) dostával pouze o víkendu, jinak žil kdesi uvázaný venku na nějaké hromadě hadrů/odpadu.

Když o něm dneska (21.12.2019) píšu, tak se usmívám, i přes tu hrůzu kterou si prožil, protože je to úplně jiný pes než kterého jsem tehdy přivezla. Dávno to není ten pes, který se všeho bál, strachy kňučel nebo naopak z téhož důvodu kousal, sotva chodil a podle tehdy reálného odhadu měl před sebou pár měsíců, možná dva.

Jsou to už dva roky, co je členem naší smečky, i když nožky ne úplně dokonale slouží, občas mu ty pastelky podjedou, je téměř slepý i hluchý a přeci jen potřebuje trochu odpočinku navíc, má vlastně neuvěřitelnou energii a skvělý apetit.

 

Ze začátku byl schopen sežrat cokoliv v jakémkoliv množství. Všechny krmím syrovým masem, něco z ruky, něco do misky, většinu s kostí. Ze začátku jsem kostí nedávala, resp. dávala pouze velké hovězí, aby je nemohli rozkokusat, jen okousat maso a ten kost ohlodávat. Kosti malé např. kuřecí stehno atp. jsem začala dávat postupně až po týdnu, kdy už si střeva zvykla na syrové a změnilo se pH ve střevech. Na začátku jsem krmila pouze z ruky podle potřeby 5x denně a více. Čili to znamená vzít maso, odnést si ho na "bezpečné" místo sníst, dojít si pro další a zase dokola. Tím se sníží se hltání, navíc čím větší kus masa, tím víc je třeba ho opracovávat, takže zase čas navíc. Postupně všichni zjistili včetně našeho starouška, že jídla je dost a přísun stálý, takže je u nás úplně normální, že  jídlo "se válí" v miskách, protože teď zrovna nemají hlad. Navíc syrové maso je prý nejlepší odleželé : ).

 

Protože taky chodíme do práce, tak nyní krmíme maso už jen 2-3x denně, mají v míse i granule, kdyby měli hlad, zkrátka, aby si opět nevypěstovali potřebu sežrat co se dá a mohli si zobnout když zrovna chtějí. Funguje nám to výborně, nikdo se nepřežírá, všichni si drží svojí váhu a jedí jen tolik kolik zrovna chtějí.

Právě náš staroušek a nejmladší pejsek s tím měli oba na začátku problém, protože byli podvyživeni, tedy staroušek zejména, ten nabral postupně krásných 12 kilo. Přibíral po troškách, krásně se osvalil a váhu si stále drží bez výkyvů. Mlaďoch přibral 5 kilo a i on pěkně osvalil a drží si váhu bez jakéhokoliv omezování.

Fenku máme prakticky od pidi štěněte, takže ta prostě nasvalovala a rostla normálně.

Všichni tři jsou zdraví a prospívají výborně. Přílohy nedáváme žádné, jen maso, ev. si zobnou granule, když chtějí. Fenka si občas z ruky pochutná na okurce, rajčeti apod. , když má chuť, někdy si ukradne a vylouská vlašské ořechy, občas šlohne rohlík na sušení, pesani zeleninu ani ořechy nechtějí, občas si taky ukradnou pečivo. Ten cca jeden, dva rohlíky za měsíc neřeším.

 

Kromě jiného jsem v souvislosti se stravou také vypozorovala, že ani jeden ze psů nemá sebemenší problém s análními žlázami a pěkné zuby. U starouška ty zuby moc pěkné nebyly, když k nám přišel. Dávala jsem Dokonalou lásku, účinek dobrý, ale moc se mu to nelíbilo, teď docela dlouho nedávám a pořád má zuby slušné.

Jinak samozřejmě všichni mají menší bobky, bez výkyvů v konzistenci, míň smradlavé atd.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Adoptovaný pes - strava
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny