Téma: Toxicita žvýkaček - nejjedovatější věc v supermarketu?
Nikdy jsem jim neholdovala, ale co jsem si přečetla mě - mírně řečeno - překvapilo. A co Vy? Žvýkáte rádi? Jaký druh žvýkačky máte nejraději?
(1 člověk)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 5683x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Mám rád žvýkačky, ale po tvém příspěvku na chatu před nedávném mně přešla na ně chuť. Ještě občas žvýkam airwaves fialové, ale je to prostě blé.
Teď procházím ten web, docela zajímavé informace..
Žvýkačky jsou zajisté plné chemie. Nemůžu najít tvůj linck z chatu. Byl dobrý.
A co v něm bylo, o čem aspoň.... já toho dala už tolik....
Do dnešního dne jsem ráda žvýkala Orbitky zelené.. a dnešním dnem s tím úplně přestávám.. je to brrrrr. !!! Dnes mi shodou okolností přišel tento mejl.
Aspartam E951: mění chemické složení mozku |
||
Aspartam byl vyvinut jako chemická bojová látka. Dnes je nejrozšířenějším umělým sladidlem na světě. Ač bylo provedeno několik výzkumů, které potvrdily jeho vysoce škodlivou sílu. Je zkrátka dostupný, levný a toxický.. |
||
|
||
V poslední době se roztrhl pytel s různými dietami. Cukr je špatný, tloustne se po něm. Hlavně Američané, které nejvíce trápí obezita, vzali útokem dia nebo light výrobky. Jenže tyto potraviny často vyhánějí čerta ďáblem..
Jedovaté a škodlivé chemikálie jsou součástí našeho jídelníčku. Každý z nás má nějaké zdravotní potíže, ale napadlo vás někdy, že jádro problému může být i obyčejné sladidlo? Že jej nepoužíváte? Blbost. Pouze se nedíváte na složení výrobků. Umělá sladidla nejsou výsadou diabetiků, ale přidávají se například i do ochucených minerálek, jogurtů, žvýkaček nebo dětských vitamínů. Největší hrozbou je aspartam, který mění chemické složení mozku. Takové sladidlo vám může přivodit například depresi nebo rakovinu.
NutraSweet, Equal, Spoonful nebo jen E951 - to vše je ASPARTAM Aspartam je nejvíce rozšířené umělé sladidlo. Skrývá se pod názvy NutraSweet, Equal, Spoonful nebo pod zkratkou E951. Aspartam (L-asparty-L-fenylalanin methyl ester) je syntetická chemikálie, která vzniká spojením dvou aminokyselin, kyseliny asparagové, fenylalaninu a metanolu. Metanol, o němž je všeobecně známo, že poškozuje zrak, se v těle metabolickými procesy rozkládá. V konečné fázi v těle vzniká kyselina mravenčí a formaldehyd. Formaldehyd je známý nervový jed (látka se používá při mumifikaci). Fenylalanin se zase rozkládá na diketopiperazin, agens vyvolávající rakovinu mozku. V aspartamu existuje 32 rozkladných produktů, mezi které patří mimo zmiňované látky také epinefrin, fenyletylamin, fenylpyruvát, fenylaktická kyselina, diketopiperazin, aspartylfenylalanin, tyroxin, L-Dopa, dopamin a norepinefrin.
Klíčovou rolí aspartamu jsou neurologické změnyAspartam způsobuje bolesti hlavy, změny nálady, deprese, fobie, nespavost, závratě. Aspartam může vyvolat i slepotu. Narušuje inteligenci a krátkodobou paměť a ovlivňuje zvýšenou chuť k jídlu vedoucí k nadváze. Má negativní vliv na játra, takže také zpomaluje hubnutí. V Americe to s masovým užíváním aspartamu dopadlo tak, že až 75% uživatelů má zdravotní potíže. Aspartam má také zajímavou, hodně temnou historii. Původně se jedná o chemickou bojovou látku. Byl objeven v roce 1965, když se hledala látka na žaludeční vředy. Chemik James Schlatter se potřísnil tekutinou a olízl si palec. Zjistil tak, že se jedná o velmi sladkou tekutinu. Aspartam je totiž 200krát sladší než cukr. Měl být nadějnou náhražkou sacharinu, který byl v té době obviňován z výskytu rakoviny a byl lékařskou komunitou odmítán.
Aspartam v arzenálu bojových látek: nepozorovaně umí ovlivnit nervovou činnost člověka.. Nastaly spletité intervence a zájmy politiků, armády a tajných služeb, farmaceutických společností a potravinářských koncernů po dvě desítky let. Vedl se souboj o to, zda tato látka zůstane v arzenálu bojových chemických látek, protože zcela nepozorovaně umí ovlivnit nervovou činnost člověka. Aspartam dokáže vyvolat ztrátu paměti a navodit stav, který známe pod pojmem Alzheimerova nemoc. Druhou možností bylo, že bude levným sladidlem, na kterém slušně vydělají potravinářské koncerny. Jak to dopadlo, je dnes jasné.
|
Já také, ale nemusím sladit vůbec nic.
Většina lidí má ráda něco sladkého. Já ale nechápu, proč lidé nekonzumují více to, co je jako sladké nejpřirozenější a dokonce většinou i samo naroste - ovoce. Sním ho denně 1kg a jsem naslazen. Co víc?
Že žvýkačky nejsou zrovna to nejzdravější vím už celkem dlouho. Snažím se vybírat ty bez aspartamu, ale když není ve žvýkačce aspartam, je tam hafol dalších látek, které pro tělo nejsou nejúžasnější. Škoda že se nevyrábí nějaká zdravá žvýkačka. Asi by byla drahá a možná by ji bylo těžké i vyrobit. Výrobci potravin a pochutin už bez chemie moc neumí pracovat. Chemie ulehčuje výrobu a zlevňuje.
TADY v článku píšou, že se zdravá žvýkačka snad vyrábí, jen prý je trošku dražší.... no, čert se v tom vyznej.
občas si žvýknu, ale cokoli s aspartamem mi hrubě nechutná a proto než to, to raděj nic. pitím čisté vody si člověk opucuje nejen tělo od špeků, ale i chuťové buňky a snad i mozek, takže místo žvýkaček doporučuji půllitrovku vody z vodovodu do kabelky s sebou a ucucávat
No, moc hezké.. žvýkám opravdu vyjímečně, to mi spíš žvýkačky v kabelce ztvrdnou, pak to vyhazuju, než je vyžvýkám, což je asi dobře, páč já měla hrozný zlozvyk, že jsem žvýkačky uplně normálně a v klidu polykala..
Ale v životě by mě nenapadlo, že je to takové svinstvo.
Tak mně to taky dost překvapilo a zaskočilo, protože ráda mám žvýkačky, hlavně ty svěží, né ty ovocný a vždycky když někam jdu, tak si vemu žvýkačku pro lepší pocit.
V poslední době moc nežvýkám, raději cumlám tictac. A mám pocit, že nejjedovatější věc v supermarketu je stále ještě návnada na hlodavce ve skladu, ale možná se mýlím.
Věk: 17
Já taky žvýkala. Ty modré nebo zelené orbit. Kařdý den 1-2, ale teď už fakt ne.
Mimochode, víte kolik máte vypít deně vody???
Pro výpočet vaší denní potřeby tekutin použijte následující vzorec :
Váha (kg) x 0,035 = denní potřeba tekutin (V litrech)
Za každých 11 kg nadváhy si připočtěte 0,25 litru.
Za jeden šálek kávy si připočtěte 0,3 litru.
No, a nebo zelený čaj. Kdo nemá rád hořkej ani stévii, tak je tady ještě fruktóza.
Ps: Kdybych chtěla podporovat čokoládu, tak bych řekla že je to antioxidant, ale protože ji podporovat nechci, tak jsem nic neřekla.
Pps: Mimochodem úúúúúúúúžasný článek. Mojo peněženka je vám zavázaná. A mole závislost na orbitkách je na*raná...