Téma: Očista žlučníku, jater a střev - zkušenosti, diskuze
Uživatel: Sara1
Věk: 31
Začala jsem se kvůli nemoci mého muže zajimat o stravu a překyselení a vše kolem toho. Nejvetší problém je opravdu překyselení a překovení težkými kovy. Paní mi doporučuje očistu jater a žlučníku od kamenů a písku, domací metodou - jablečný džus, olej, druh soli a projimadlo, vše trvá tyden a je nutné opakovat i každý měsíc.
Zkoušel jste nekdo? Případně myslíte že je to vhodné nebo důležité a pomůže to? jo a ještě vyplach střev doma vodou? Vím, že by se člověk neměl mýt jen z venku, ale aby si ještě víc neublížil. Slyšeli jste, dělali jste, doporučili byste?
Děkuji.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 8407x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Prosím Tě, hlavně si nekupuj nějaké extra drahé věci za stovky korun, co Ti léčitelka nabízí, jo? Co se týče očisty jater a žlučníku, stačí teď na jaře požvýkat a sníst stvoly květu pampelišky (viz obrázek - to červené je stvol) . Nic lepšího snad neexistuje. Radí to bylinkářky už od nepaměti. Je to mírně nahořklé, ale dá se na to velmi rychle zvyknout. Já to v rámci jakési očistné kúry žvýkám každý den (když jsou pampelišky) na jaře. Sice se to doporučuje hlavně pro lidi s nemocnými játry (a alkoholiky), ale já to žvýkám už ze zvyku. Je to má asociace - kvetou pampelišky = jdu jim "urvat hlavičky" a stvoly požvýkám.
Peníze ušetřené za preparáty od léčitelky nebo z lékárny pošli třeba do Afriky dětem (třeba přes Unicef). Africké děti nemají pitnou vodu, nemají školy, mají ale hlad - peníze potřebují.
Výplach střev teplou vodou ve formě klystýru by neměl ublížit (nesmí se ale voda aplikovat pod tlakem, nýbrž samospádem elevací nádoby s vodou - např. trychtýř - nad úroveň střev). Nicméně naprosto dostačující je dostatečný příjem vlákniny ve stravě - ovesné vločky s jogurtem (nebo přesnídávkou nebo čímkoliv jiným) každý večer apod. Ovesné vločky jsou megabomba obsahující vlákninu. Chrání tak před rakovinou tlustého střeva.
Určitě Ti léčitelka řekla, že má vliv na dobrý stav střev mj. jedení masa. Hůře stravitelné maso (vepřové a hovězí, také zvěřina) může způsobit přemnožení hnilobných bakterií, což může ovlivnit nemocnost. Takže vepřové, hovězí, zvěřina ano, ale v malém množství a ne často. Lépe drůbež a ryby (i kvůli obsahu tuku).
Pampeliška je výborná, …také jsem si ji zvykla pojídat hned na zahradě a nejen stvoly, ale i listy. Není nic lepšího na jaře na pročištění jater. Stejně tak výborná je i kopřiva a mladé listy břízy (nejlépe pupeny. v nich je nejvíce léčivé síly) . a buď to jíst tak, anebo si z toho spařit (ne uvařit) čajík.
Jinak klystýr Ti neuškodí, moje sestra si ho dělá pravidelně každý měsíc a díky tomu a bylinkám se cítí velice dobře a to se odráží i na její pokožce, která je téměř bez vrásek.
A tady něco málo o léčivých účincích břízy
Bříza pročišťuje ledviny, prospívá vlasům i trávení
Březové listy, velmi hojné a zjara všude dostupné, jsou důležitou součástí léčivých urologických směsí. Výrazně totiž podporují vylučování moči, aniž by přitom dráždily ledviny, což je při léčení zánětů močových cest i onemocnění ledvin velice důležité – samozřejmě spolu s dostatečným přísunem tekutin.
- Březové listy mají dezinfekční účinky.
- Užívají se i při revmatismu, neboť podporují vylučování solí – ať již užívané vnitřně nebo v koupeli.
- Celkově podporují metabolismus, což je přínosné například při jarních očistných kůrách.
- Koupele prokrvují pokožku a zlepšují její stav, extrakty z mladého březového listí jsou i součástí krémů proti celulitidě.
- Březové pupeny zajišťují lepší vylučování žluče.
- Míza podporuje růst vlasů – ovšem navrtávat kmeny, na rozdíl od sbírání listí, je zakázáno. I čerstvý pařez nám ještě může trochu mízy darovat.
- Vlasům a vlasové pokožce prospěje i odvar z mladých lístků, který poslouží jako kondicionér - vlasy budou zdravé a lesklé.
- Průmyslově se k léčebným účelům využívají i další části břízy – z kůry a dřeva se připravuje dehet, prospěšný při kožních chorobách.
Kdy lístky sbírat?
Březové lístky je třeba otrhávat mladé, do dvou měsíců po rozvití (obvykle v dubnu až květnu), kdy mají nejvíce účinných látek, které do nich probouzející se strom napumpoval. U starších listů se léčivý potenciál výrazně snižuje.
Mladé listy obsahují až 5 % silic, velké množství saponinů, flavonové glykosidy, třísloviny, pryskyřice, minerální látky, fytoncidní látky s antibiotickým účinkem.
Milá Saro!
Avatárek ti odpověděl perfektně, jen si dovolím podotknout, že očista orgánů nemá smysl, když je pak současně a průběžně zanášíme nesprávným stravováním.
Očista orgánů, nebo přesněji udržování těla čistého od nánosů solí, kyselin, toxinů, těžkých kovů, atd. , by měla být dennodenní součástí kultury, nebo chcete-li, životního stylu.
Jinak pro celkovou očistu těla je teď na Jaře nejvhodnější doba.
Věk: 31
Pane Sovo a mohu se zeptat co považujete za zanášení organismu potravinami? JE mi jasné že se nebavímeo polotovarech a salámech, ale nejspíš jak kombinovat potraviny, mohla bych tedy vědět z čeho čerpáte info a pokud možno co nejjednodušeji) ) ) ono je strááááášě moc růných vhodných, nevhodných, nebezpečných, a ja nevím co ještě kombinací, ale mám v tom zmatek, v jednoduchosti je krása) ) děkuji
Já bych ještě poradila:
Tady tu rostlinu jsem v životě neviděl
Ale vážně: je to tak. Kopřiva je fantastická věc pro vyčištění těla. Hlavně na jaře, když jsou takové ty čerstvé výhonky, tak z těch se dá udělat čaj a člověk se pak cítí jak v 7. nebi. U těch starších kopřiv na konci léta už to sedmé nebe není tak intenzivní
Minulý rok (2013) jsem pil čaj z kopřivy, trošky máty a třezalky (té se nesmí nikdy dávat moc, má dost vedlejších účinků) a fakt bomba. Jednak byl čaj chutný a druhak jsem se cítil dobře - duševně i fyzicky.
Bylinky jsou fantastická věc (věnuju se jim už od 14 let). Kdysi jsem zvažoval, že bych založil web o bylinkách, ale už je jich moc, tak to nemá význam. Ale trošku se snažím vést lidi k bylinkám i na mém webu www.radytady.cz
Však Ty ještě s nějakým nápadem na další web určitě přijdeš
Věk: 31
Děkuji, věříte že mě toto ani nenapadlo? Jak jednoduché a doufám, že i účinné) ). des jsme si s dětmi dali pampelišku, tedy zajímavá chut a pupenech ani nemluvě, ale je to o zvyku, ted si luhuji kopřivu, no holt co je zdraví neni zrovna lahodný, ale tonevadí. děkujiVám moc) ) ).
a co ostropestřec mariánský? Na detoxikaci jater myslím výborný
Já si dávám 2 čajové lžičky denně do vody hned po ránu a vím, že jsem udělala pro svá játra to nejlepší, co jsem mohla, protože Ostropestřec patří mezi nejúčinnější bylinky nejen na očistu, ale také na léčbu jater.
Tato krabička je za pouhých 30Kč a vydrží dost dlouho.
Účinnost: Semeno se řadí k nejlepším jaterním lékům, kdy játra detoxikuje a podporuje regeneraci jaterního parenchymu. Příznivě ovlivňuje tvorbu žluči a její distribuci. Zlepšuje látkovou výměnu.
Výrazně přispívá k vnitřní léčbě lupénky, má silnou antioxidační aktivitu a tím chrání organismus před nádorovým onemocněním.
Působí protizánětlivě.
Zlepšuje stav jater po toxickém napadení, včetně abúzu alkoholu.
Zvyšuje sekreci mateřského mléka, která potom příznivě ovlivňuje vyvíjející se imunitní systém miminka.
Výborně, Rybko, skvělé. Jen malou poznámku, melu si semeno Ostropestřece mariánského denně vždy čerstvé, protože některé ingredience oxidují a mají pak menší účinnost. Také si nevařim čaj, ale jím jej nebo piji jako nápoj, spoli s čerstvě rozemletým lněným semíkem a protejny.
Věk: 38
Město:Praha
Dobrý den, já mám pozitivní zkušenosti z rostlinou Ostropestřec. Léta ji objednávám z této stránky: http://www.prodejbylin.cz/ostropestrec_plod/index.html. Nálev z 1 kávové lžičky na 1 sklenici, 2x denně je vhodný při jaterních a žlučníkových chorobách. Osobně však doporučujeme raději rostlinu pomlít a užívat po kávových lžičkách 2x denně.
Asi si ten čaj - Ostropestřec také koupím. Pavla
Milá Pavlo, nekupuj si čaj, teda nálevové sáčky, nebo mletý, Ostropestřec mariánský, semeno, je třeba vždy umlet denně čerstvý. Prodávají jej v lékárnách, nebo ve zdravých výživách a prodejnách bylin. Nejlépe semínka mlet v tříštivém mlýnku. Přeji stálé zdraví.
Takovýto mlýnek stojí řádově stokoruny.
Aha, Sovičko, to děkuju za upozornění. Já mám mlýnek ruční na pepř, ještě nepoužitý, šlo by to s ním?
Vzhledem k tomu, že je třeba užívat asi jeden a půl lžičky ostropestřece mariánského denně a k tomu je dobré užívat také pět lžiček čerstvě semletého lněného semene každý den, je určitě méně pracné to semlet ve mlýnku elektrickém, trvá to řádově vteřiny.
No, tak ten nemám, ach jo.
Koupil jsem ho nedávno, pro jednoho klienta, v nejmenovaném řetězci (Kafland) asi za 200, - Kč
Díky za tip na tu pampelišku, četla jsem to tady i jinde Jinak ja na jatra používám teda tablety, ale s ostropestřcem mariánským (silymarin). Můžu jedině doporučit.
Věk: 35
Pěkný den! Máte prosím někdo zkušenosti s lékem legalon?
Věk: 31
Město:Praha
Ahoj, mně babička vždycky říkávala, když jsem byla malá, pít vodu s vymačkaným citronem, jablka a na jaře jsme vždycky jedli mladé listy z kopřivy. Vodu s vymačkaným citronem piju doteď a užívám ještě ostropestřec mariánský a ten můžu vřele doporučit. Přítel měl problém se střevy a játry a právě začal brát ostropestřec, tak se to výrazně zlepšilo. Blbý je, že tyto přírodní látky než začnou účinkovat na tělo jako takové, trvá delší dobu. Ale určitě se vyplatí vytrvat. Já objednávám na detox organismu Yuccu Shidigeru v kombinaci právě s tím ostropestřem a jsem maximálně spokojená. Tady kdyžtak článek o tom ostropestřci, k čemu je atd. : https://www.reparexshop.cz/blog/ostropestrec-pro-ocistu-jater/
Věk: 38
Město:malá vesnička
Zdravím. Mám dotaz, očistu celkově jsem prakticky za svůj život nikdy nepraktikovala, ale dočetla jsem se, že hlavně střeva jsou druhý mozek těla a říkám že by to asi stálo za to je jednou za čas nějak "pročistit". Narazila jsem na toto https://www.probia.cz/2022/02/07/ocista-strev/ Myslíte, že takováhle forma může pomoci? Vláknina, smoothies případně probiotika? Nebo co jiného dělat pro zdraví střev. děkujii
10 nejnovějších témat v kategorii:
Téma |
Odpovědí | Otevřeno |
Datum přidání (Autor) |
---|---|---|---|
Svědění kůže - podkožní zánět | 4 | 3333x |
21.12.2019 01:04:28 (Veselka) |
Jedlá soda - využití, názory, rady | 5 | 2762x |
09.03.2018 23:13:28 (Rypoušice) |
Zánět zvukovodu - typy na léčbu přírodní cestou | 3 | 2834x |
03.12.2017 12:57:36 (Dáreček) |
Pigmentové skvrny - babské rady, byliny, bylinky | 4 | 10780x |
04.06.2015 08:42:46 (Karmelaren) |
Jaterní čistící kúra, jarní detoxikace a pročištění jater | 4 | 3651x |
12.04.2015 15:32:38 (Henryho) |
Problém s usínáním, nespavost a nepříjemné sny - jak se toho zbavit? | 8 | 3501x |
16.03.2015 08:38:42 (Hella) |
Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká? | 7 | 5628x |
08.10.2014 13:15:33 (Karmelaren) |
Léky nebo bylinky na zvládání vzteku, napětí a nervozity | 14 | 8616x |
01.08.2014 10:41:54 (Tankaram) |
cola a paraziti - zajimave pocteni,jen dloooouhe | 6 | 3915x |
29.06.2014 13:24:58 (Sara1) |
Jak se zbavit únavy - příčina a léčba únavy | 23 | 5794x |
03.05.2014 09:18:56 (Sara1) |