Téma: Příspěvek na mobilitu u ZTP/P - využití příspěvku, kontroly řádného využití
Vlastník průkazu ZTP/P za dopravu (mimo jiné výhody) neplatí. Nebo jen výjimečně část. A k tomu má nárok na příspěvek na mobilitu. Není mi jasné, jak je tento příspěvek využíván? A existuje na to nějaký kontrolní mechanismus?
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2608x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Mobilita znamená pohyblivost. Nemobilní člověk je člověk na invalidním vozíku. Příspěvek je např. na benzín do auta.
Medvídku, vím co konkrétní slova znamenají, ale příspěvek na mobilitu dostávají i lidé, kteří chodí. Ale dobře tedy - na benzín. Ale když možnost jezdit autem nemají?
Možná bych byla raději, kdybych dostala odpověď od někoho povolanějšího, kdo s tím má zkušenost. I tak díky za snahu.
Nedávno o tom někde v médiích mluvili, ze pro ty co nemají auto, to může byt třeba i na zaplacení taxika.
Pokud budeš mít někoho o koho se staráš tím způsobem, že ho vozíš svým autem k lékaři, na rehabilitace atd. , tak on by ti měl z těch pěněz, které ty nedostaneš, neboť je pobírá ta osoba, která má ZTP průkaz vlastně hradit vynaložené náklady. A jináč je to tak jak napsala Kavenka, mohou se z toho třeba i platit jízda taxíkem k lékaři nebo jinam a nebo pokud je možnost převozu organizací, která se zabývá přepravou osob s postižením tak tuto přepravu zaplatit této organizaci. No a pokud nikam ta osoba s ZTP nepotřebuje převést je na ní jak tyto peníze pro svoji potřebu využije. Jináč je to 550 k. č. na měsíc.
Díky. Jsem opatrovníkem a ptám se proto, abych když tak věděla, jak se s takový příspěvek využívá a vykazuje. Nejsem pečující osoba.
Je v tomto případě jedno zda jsi osoba pečující a nebo jak Ty píšeš jenom opatrovník. Prostě pokud povezeš osobu o kterou se staráš a domluvíte se na úhradě nákladů za tento odvoz -je to jasné.
Věk: 46
Milá Baruško, je to nejen na seniortaxi, ale i na vlak i autobus. Poněvadž ten vlak i autobus je sice sleva, ale není úplně zadarmo.