Téma: Převedení majetku na rodiče a neplacení výživného (alimentů)
Uživatel: soptik
Věk: 35
Město: Brno
Přítel s kterým jsem se rozešla neplatí alimenty na syna. Veškerý svůj majetek včetně bytu převedl na své rodiče. Sám je v tzv. polovičním invalidním dúchodu. Nemá žádné pracovní omezení. žili jsme spolu 8 let a vím že jej občas bolí páteř. Odmítá pracovat. Živila jsem jej já. Také ví že nemusí nic platit po dobu čtyř měsíců. Pak něco zaplatí a znovu neplatí. Jak pokračovat při vymáhání alimentů? Děkuji.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 3209x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Nejlepší bude se zeptat v bezplatné právní poradně online.
To co říkáš není pravda, platit musí. Jdi na exekuční oddělení příslušného soudu, tam si vyšším soudním úředníkem nech sepsat žalobu o dlužné výživné a čekej až to soud vyřídí...
Je sice pravda, že pokud Vám bývalý přítel alespoň občas něco zaplatí, nejedná se o trestný čin zanedbání povinné výživy, ale není pravda, že se s tím nedá nic dělat. Můžete - jak už Vám radila Beu - podat žalobu ohledně dlužného výživného a poté návrh na exekuci - v tomto případě nejspíš prodejem (ne)movitého majetku, pokud nemá zaměstnání. Pokud neplatí výživné, můžete také podat k soudu návrh na přechod vyživovací povinnosti na jeho prarodiče. V takovém případě ale bude řízení o vyživovací povinnosti zahájeno i proti Vašim rodičům a je možné, že jim také bude vyměřeno výživné.
To že platí výživné jednou za 4 měsíce neznamená, že je po něm nemůžete vymáhat, samozřejmě:
90 stránek o neplacení alimentů je zde, najděte si Vaši situaci
Zkus se podívat i tady - arov%C3%A1n%C3%AD&ordering=newest&searchphrase=all§ion_id=3&category_id=11&areas[0]=content">zbavení se majetku jako prevence exekuce.