Téma: Kolik elektřiny spotřebuje notebook, jsou hovory Skype zadarmo?
Dobrý den.potřebovala bych vědět, jaká je spotřeba elektřiny pro notebook? A ještě bych ráda věděla jestli např. hodinové hovory na skype zadarmo. Díky.
Reakce čtenářů
omlouvám se za chaotický příspěvek. Nějak mi to uletělo, když jsem chtěla poslat sluníčko poslední část dotazu, který chybí, jesli jsou hovory na skype"zadarmo"_uf, to jsem se zapotila, nejsem moc velký kamarád s moderní technikou, ale líbí se mi to moc,
OK, už jsem to dopsal
Spotřeba je uvedena určitě na štítku adaptéru nebo v návodu a stačí ji pak jen vynásobit hodinama po kterou je stroj v provozu, zapojený na adaptér. Řádově jde o hodnotu do 100W
S tím skypem ti asi něco chybí
Jo v rámci volání z počítače na počítač je to zdarma, stačí jen znát skype jméno protějška, což je jakési tel. číslo a je jedno jestli voláš vedle k sousedům nebo do Ameriky. Placené jsou pak hovory na telefony a mobily a sms.
DÍKY ZA ODPOVĚĎ. A TĚCH STO VATTÚ JE ZA HODINU NEBO 24 HODIN? nemám žádnou příručku, je to celé darované i s poplatkama za internet od vnučky která žije v Americe, trefil ses, je to ale mobilní verze a tak zrovna skype není kvalitní Díky, hezký den
to je jednoduché pokud budeš mít noťas zapojený přes adaptér do zásuvky dejme tomu 5 hodin a adaptér bude mít spotřebu třeba 65W tak spotřeby bude 5x65=325Wh což je 0, 325kWh, atd. je ale zase teoretická hodnota, protože to bude platit jestli budeš dobíjet baterku, jakmile to zahlásí plnou baterku můžeš adaptér odpojit a jet co dovolí baterka, ale spotřeba el. energie už zůstává třeba těch 0, 325kWh.
Snad je to srozumitelné.
A co se kvality skypu týče záleží na rychlosti tvého připojení k netu a toho na druhé straně taky. Někdy pmůže vypnout video a nechat jen hlas.
vyčerpávající, díky
Ale kuš, nestraš se 100 waty u notebooku! To je hrozně moc. To možná nebere ani moderní počítač. Zkusím pak zapojit wattmeter u mého PC co to ukáže.
To měl být jen příklad Avatarku, já vím že to není zcela echt, taky vím, že se to odvíjí od zatížení jednotlivých komponent, ale s tím si myslím nebylo třeba VAVU zatěžovat
Ale koukám, že jsi to vzal od podlahy a vrhnul jsi se na to s vervou
Jo jo, vzal jsem to i s Přemkem Podlahou Wattmeter jsem si půjčil od něj
Energii Tvého nb zjistíš buď u výrobce, na štítku, v návodu nebo na síťovém zdroji. Ev. přesnou hodnotu aktuálně spotřebované energie zjistíš měřičem.
Počty už Ti uvedl velice pěkně a podrobně David.
Ty jo, tak koukám na transformátor u notebooku a údaj o spotřebe elektřiny pro notebook tam není. Takže co? Takže jsem vzal wattmeter a jdu měřit. Výsledky sem napíšu.
Skype volání z počítače na počítač je zadarmo, ale Skype volání na mobily nebo pevné sítě je samozřejmě zpoplatněné:
Výsledky z wattmeteru
Notebook Lenovo - dobíjení baterie + vyplý - 33 W
Notebook Lenovo - dobíjení baterie + zapnutý - 59W
Adaptér bez zapojení k notebooku - 0, x W
To mě překvapilo, protože běžně adaptéry berou elektřinu i pokud nejsou připojené k přístroji. V adaptéru tedy je nějaký mechanismus, který ho dostane do "STANDY-BY stavu" a sníží spotřebu adaptéru na 0, x watu.
PC stand-by (vypnutý) - 0, x W
Zapnutý PC - 70-79 W
Avatárek: To jsi naměřil na tom modelu wattmetru, co ukazuješ výše, nebo je to jen ilustrační foto?
V čem je lepší wattmetr za 650 Kč než třeba o čtyři sta levnější?
Je takový nejlevnější měřič vůbec spolehlivý?
Co znamená 0, x W (pokud do 1 W - proč ne přesně)?
Díky za info.
Ono to do 1 watu neměří, takže je to něco pod 1 watt.
Ano, měřil jsem to tím wattmeterem, který jsem ukazoval. Jiný (lepší) bohužel nemám. Myslím si, že se ale zásadně (v jednotkách watů) hodnoty měnit nebudou. Ty hodnoty kolísají, protože má PC a noťas v různou chvíli různý odběr (procesor je různě zatížen, atd. ). Proto ta rozmezí od-do.
A jak je to tedy s tím cenovým rozdílem mezi různými wattmetry - má cenu koupit levný?
Ptám se taky proto, že pokud máš tento model (Wattmetr FHT 9999 EMOS):
http://www.elektro-svitidla.com/zasuvka-spinaci-wattmetr-fht-9999-emos-eanP5801-skup1Zn1ak1.php
je u něj uváděn měřicí rozsah 5W - 3680W. Znamená to, že libovolný menší výkon zobrazí jako nulu? (Out of range asi nevypíše. )
Pak by ale přece nebylo možné rozpoznat 0, x W třeba od 4, 9 W.
Těm rozmezím od - do rozumím, ale předpokládám, že lze měřit i průměrný výkon, resp. spotřebu za určitou načítanou dobu měření. Průměr je pak jedno číslo.
Ještě se chci ale zeptat na jednu věc. Dnešní počítače přece mají zdroj o výkonu od nějakých 250 W až nevím kam. Nedávno jsem někde na fóru četl dotaz, jaký zdroj je vhodný zakoupit k určitému typu zřejmě výkonné grafické karty. Odpovědi se sice téměř neshodly, ale pohybovaly se od 450 W výše. Na co teda, když by spotřeba moderního počítače byla necelých 100 W? Chápu, že zdroj napájející celý počítač se všemi komponentami by měl mít určitou rezervu a nejet nadoraz, ale opravdu při spotřebě do 100 W potřebuje dalších nejméně 150% výkonu?
Díky za vysvětlení.
Věk: 25
Město:Praha
Já řešil taky úsporu a nakonec jsem přešel na LED žárovky http://www.luxo.cz/produkty/led-zarovky/