Téma: Kombinace antidepresiv Pram a Mirzaten - účinnost na depresi a úzkosti
Uživatel: Nika
Věk: 45
V důsledku smrti manžela, enormnímu pracovnímu zatížení a dlouhodobé nespavosti jsem se v únoru "zhroutila". Užívám Pram a Mirzaten (ten i v souvislosti s nespavostí). Nemám už myšlenky na smrt, ale stále jsem velmi unavená, vyčerpaná, opakují se třesy v těle, slabost končetin, záškuby očních bulv. Po spánku se cítím neodpočatě a vyčerpaně. Trápí mne pesimistické myšlenky. Mám strach, jak dále zvládnu dlouhodobou pracovní neschopnost, jak uživím sebe a své děti.
Má někdo zkušenosti s touto kombinací? Proč stále trvá únava, vyčerpání atd. ?
Nikdo mi nedělal krevní testy. Je možné, že by skutečná příčina depresí souvisela s nedostkem nějakého stopového prvku, vitamínu apod. ? A na koho se obrátit, aby laboratorní vyšetření doporučil?
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 6958x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Laboratorní vyšetření může udělat v podstatě kterýkoliv lékař - praktik, tuším že i psychiatr. Je možné, že únava a vyčerpanost je výsledkem právě kombinace dvou antidepresiv, protože antidepresiva sama o sobě způsobují útlum. Tím ale netvrdím, že na 100% je příčina právě v antidepresivech.
Krevní testy Ti může udělat i psychiatr a dokonce by je pro jistotu měl udělat. Pokud Tě na ně neodeslal sám, požádej o ně nebo si případně řekni praktickému lékaři. Každý rok máš právo na prakticky kompletní laboratorní testy v rámci preventivní péče, nehledě na to, že nyní jsou oddůvodněné vzhledem k Tvému zdravotnímu stavu.
AD vždycky nějakým způsobem do určité míry oblbují, ale je na místě zkonzultovat to s psychiatrem, protože na každého působí léky jinak a jiným způsobem.
Tyhle konkrétní léky neznám, ale například u toho léku na spaní bych se zeptala lékaře zda byste mohli vyzkoušet jiný. Z mé vlastní zkušenosti mi na spaní opravdu poctivě zabíral pouze jeden lék a pouze po něm jsem spala tvrdě a probudila se naprosto odpočatá. Chvilku však trvalo než jsme s lékařem k tomu léku došli.
Také nevím jak dlouho se vlastně léčíš, protože hlavně v začátku kdy je to nejvíc potřeba můžou být dávky léků relativně vysoké, zvlášť když si na ně nebyla zvyklá. Navíc je na posouzení lékaře jaké a v jakém množství je opravdu potřebuješ. Vždy je to však do jisté míry "pokus-omyl". Tím nechci říct, že by lékaři předepisovali léky, ale to, co vyhovuje jednomu nemusí v tomtéž dávkování a typu vyhovovat druhému. Proto je na místě konzultace s lékařem a případně změna léků či dávkování.
Věk: 38
Jaký lék ti zabral na nespavost? Prosím o radu, už jsem vyzkoušela dost léků i AD a bez účinku. Díky