Téma: Vědecká práce v oblasti farmacie, farmakologie - co je náplní práce, je zajímavá?
Dobrý den,
od malička mám ráda přírodní obory - astronomii, chemii, biologii. Jsem člověk kreativní, zvědavý, nezávislý, celkem dominantní, avšak většinou laskavý a mám ráda zvířata. Nesnáším matiku. Poslední dobou, ačkoliv chodím na osmiletko, čím dál více přemýšlím o své budoucnosti. Určitě bych chtěla pracovat ve vědecké sféře, nejlépe někde ve výzkumných laboratořích. Proto uvažuji o farmacii, ale potřebuju více informací. Co všechno je náplní této práce? Potřebuje farmaceutik matiku, nebo dělají se z ní přijímačky ke studiu? Musíte dělat pokusy na zvířatech ( toho se nejvíce bojím, protože pouhé pomyšlení na to, že by náplň mé práce byla týrání nevinných zvířat se mi pěkně hnusí)? Děkuji za případné odpovědi
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2150x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Věk: 77
Všechny formy inteligence významně korelují. Pokud máš problémy s matematikou na běžném gymnáziu, tak to značí IQ pod 120. To by tě to tam jenom trápilo. Až se ti stabilizuje vývoj inteligence (nejdříve tak kolem 17. roku), tak se nech pořádně změřit a zvaž to. Pokud to nevýjde - zapomeň na to, zbytečně bys obětoval pořádný kus života (oni by na tebe líčili pasti, takže bys to od nich tak brzo nepoznal). Všechny takovéto pokusy musí být rigorózně statisticky zpracovány, takže i samotná matematika je podstatná, navíc hodně takových přechází od analytiky, to je + další matematika, + další technika.
Nesouhlasím s korelací všech možných forem inteligence. To je už z podstaty nesmysl.
Matematika a chemie se dost podstatně míjejí, vím to celkem dobře, matika mě nebavila a proto mi nešla, zato s chemie jsem byla premiant a úspěšně ji vystudovala, abych pak v životě dělala něco úplně jiného- po dalších studiích, které vyžadují opět určitou formu inteligence, nijak nepodobnou té vhodné pro osvojení matematiky. Ta mě stejně začala bavit, až po třicítce.
Jinak práce farmaceuta samozřejmě může být zajímavá, pokud shledáváš zajímavým např. zkoumání a vývoj léčiv proti rakovině a jiným chorobám. Rozhodně je to práce přínosná.
S matematikou sice souvisí vše, ale vše s určitou mírou. Člověk který je dobrý v chemii nebo analýze nebo logice nemusí být v matematice vůbec dobrý. Vystačí si se základními principy. Komplexnější úlohy se řeśí v kooperaci s matematiky - specialisty.
Neřekla jsem, že mam s matikou problémy, řekla jsem, že jí nesnáším a že chodím na obyčejný gympl jsem taky neřekla…
Myslím si, že dnes žijeme v době robotů a počátků umělé inteligence. Za 10 let bude v kurzu bio-kybernetika – již dnes mají některé firmy vědecké programy pro výzkum dlouhověkosti až nesmrtelnosti člověka. První plody této práce je již vidět v různých protézách nebo živých pěstovaných orgánech.
Když ne medicína, pak technologie jako např. 3D tisk nebo robotika potřebují hodně nových materiálů.
Pěstování plodin se taky neobejde bez boosterů a šlechtění genetiky.
K tomu všemu je chemie víc než potřebná. Rozhodně jde o obor, kde najdeš dlouhodobě uplatnění.
Zkus směrovat s angličtinou jako základem do zahraničních firem.
Co se samotné práce týče, tak platí že jakou si najdeš – jaká Tě baví, tak takou můžeš dělat. Není všude a nepřijde za Tebou. Ty ji musíš hledat aktivně i kdybys měla prohledat celou planetu (nebo okolní vesmírná tělesa). Pokud ale budeš chtít a budeš se snažit, práci snů najdeš. A dnes už opravdu i mimo naší planetu.