Téma: Aktuální politický systém - proč ho mít rád?
Uživatel: Ludvík
Věk: 42
Proč zrovna já bych měl mít radši kapitalistickej hnus než socialismus? V listopadu 1989 jsem nikdy klíčema necinkal, šlo to mimo mě. Jsou sice plné obchody, ale já stejně kupuji to nejlevnější ve slevách. A pouze to nejnutnější. Do zahraničí stejně nejezdím, tenkrát stejně jako dnes. Sice nejsou fronty na maso, ale já stejně si bifteky nemůžu si dopřát. Fronty v obchodech sice nejsou, ale jsou fronty na úřadech práce a na soiálních dávkách.
Nadvláda KSČ mi byla nejméně 100krát milejší než dnešní nadvláda politických podnikatelů, lobbyistů, mafiánů, tunelářů, novodobých otrokářů. Tak proč bych měl mít rád dnešní systém?
(1 člověk)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 4659x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Nemusíš ho mít rád, ale musíš se naučit v něm žít. Jinak to bohužel nejde.
Další možnost je za využití všech demokratických prostředků pokusit se současný politický systém změnit.
Milý Medvěde, problém je, že těch demokratických prostředků je velmi málo. Jedinec nezmůže téměř NIC. Osobně jsem proti demokracii, ne že by byla v principu špatná, ale proto, že je snadno zneužitelná a náš národ s ní neumí zacházet.
V tom případě mi z této rovnice vychází výsledek, že většině lidí tento systém vyhovuje, páč nebyl změněn.
To je trochu složitější. Lidem to nemusí vyhovovat, ale jsou příliš líní, aby to změnili.
Znáte pořekadlo, že kdyby volby něco změnily, byly by dávno zakázány
Když nejsou lidé líní pořád si stěžovat, tak by neměli být líní něco změnit.
O nějaké změny se svého času pokoušel např Radek John, docela jsem mu fandila a jak dopadl. Česko je už mrtvola, kterou rozežírají supi.
Ludvíku, ma politiku je lepší se buď vykašlat, nebo se zapojit, třeba jen na komunální úrovni. Stížnosti nic neřeší, akorát se budeš cítit ještě hůř.
Si to představ - u nás v Mikulově vyhráli komunální volby komunisti! Je tak dál, přeju jim to. Líbí se mi, že se nepřekabátili, jako spousta ostatních. Že by se režim změnil na ten předlistopadový si nepřeju, ale je dobré, když si kapitalisté uvědomí, že jim komanči dýchají na záda.
Všechno zlo nemůžem svádět na kapitalismus, problém je spíš v lidech, ve špatné politické kultuře. Taková forma kapitalismu jako u nás běžná jinde není, hlavně Skandinávie je známá svou skvělou sociální politikou. Naši mocipáni mají vzor v Americe, kde je opravdu tvrdý kapitalismus, není se tedy co divit, že tam má každý druhý svého psychologa.
dnesni politicky system maji radi tak mozna Dalikove, Topolankove, Necasove, Rittigove, Janouskove a jim podobni
obycejny clovek ktery pracuje min. 8 hodin denne aby mel co do huby tomu je to fuk, nebo nekdy stejne jako ty rad vzpomina na komouse
ja si to az tak moc nepamatuju takze nemam na co vzpominat, akorat se dneska muzu zasmat kdyz se resi ze byl nekdo udavac a co ma byt? dneska jdes do jakehokoliv hypermegagiga obchodu tak mas vernostni karticku, z ktere vedi kde bydlis, tvuj telefon, tvuj email, vi co-kdy-za kolik nakoupis, a dokonce vi jestli si prdel utiras dvou nebo tri vrstvym papirem a jestli je navoneny, telefony se odposlouchavaji jak na bezicim pasu, vir ktery chytis na netu ti vybere ucet a tak muzem pokracovat, a pak prijde blbec ktery rekne ze komousi kazdeho sledovali a nadava na to
Tak kdo si už nepamatuje, jak to u nás před listopadem 89 vypadalo, tak mu to připomenu fotografií z našeho města. Takhle to totiž vypadalo každých 14 dní, kdy do místního papírnictví přišlo zboží a stály se fronty na toaleťák a ubrousky. I pro tohle jsem si šla klíčkama zazvonit.
Věk: 42
Ach ty Vaše fronty! Dnes jsou fronty taky! Na úřadech práce a na soc. dávkách. S těma vašema argumentama o frontách jste už ledatak k smíchu! Co si vymyslíte příště?
Netřeba nadávat na systém, je potřeba se v něm umět orientovat, ať je jakýkoli. Koukni na cigány - a pak že jsou nepřizpůsobiví …
A kolikpak roků je těm, jak píšete:
"podnikatelů, lobbyistů, mafiánů, tunelářů, novodobých otrokářů"???
V které době vyrůstali, v které době studovali, v které době se vytvářel jejich charakter?
Nic není jen černé nebo bílé, je to vždy o lidech a jednotlivcích.
Já vám nevím lidi, ale já jsem mladý já jsem zatím nic nepohnojil, moje generece se ještě předvede
nekteri z tve generace uz se predvadi, hlavne ti kteri nezazili komunisty a strasne proti nim bojujou, delaji stavky a jine ptakoviny
Osobně bych si přál mix ve kterém by byla hlavní svoboda, na to by stavěla demokracie a šel bych spíše k levici, táhl ke kolektivizaci, přesto, abych nezatracoval jedince a jeho osobitost a nápady, ponechal byl podnikání - které by bylo v kontrolované míře. K čemu nám jsou produkty, když lidé nemají peníze si je koupit? Minulý systém jsem nezažil, ale za dobrý ho pokládat nemůžu.
Nejlepší by bylo nahnat ty schopné lidi, co politiku studují každý den pod lupu, mají čisté úmysly a umí se rozhodovat - těm to předat, a vykašlat se na liberální demokracii, otázkou je, jestli jim lidé lidé budou moct věřit?
Informace jsem čerpal z wikipedie, tak mě omluvte, jestli jsem něco úplně převrátil a nevím co ještě…
Věk: 55
Proč zrovna já bych měl mít radši komunistickej hnus, než kapitalistickej?
To kdybys napsal před listopadem 1989, tak nevím, jak by se ti líbilo, že tě má za tuhle větu STB okamžitě v merku, pár takových provokací a brzy bys seděl. Buď rád, že takový režim už není.
to pises jak bys si dneska mohl rikat co chces
To je velmi velmi velmi zavádějící názor, o kterém bych dokázal hodinu polemizovat. Možnosti jsou, je to hodně o schopnostech každého jednotlivce, jak se prosadí ve společnosti.
Váš názor je generalizovaný (zevšeobecněný) a připadá mi převzatý z jiného zdroje, protože jsem stejný text někde už četl. Připadá mi trošku, že jste ho sem populisticky vložil, abyste si zde ve webu zlepšil skore - omlouvám se, je to čistě můj osobní názor (nemá to nic společného s mou adminitrátorskou pozicí na tomto webu).
Jako děkuju pěkně, já bych teda ani náhodou nechtěl, aby se doba zastavila ve stavu před 17.11.1989.
Ludvíku, vzpamatujte se a zamyslete se trošku.
Věk: 24
Taky bych přispěl mým názorem na dané téma, protože by mě zajímaly Vaše reakce. Taky nemám rád současný systém ale komunismem bych ho nahrazovat asi nechtěl, protože stát měl nad lidmi obrovskou moc, ovládal úplně všechno, protože byla plánovaná ekonomika. Vyhovovala by mě osobně spíš nějaká sociální varianta kapitalismu, což nevím jestli je možné, oslovovala by mě třeba myšlenka základního příjmu = stát by vybral daně a ty přerozdělil tak, aby každý člověk (dospělý) měl nárok na pravidelný měsíční příjem (třeba 10 000kč) a jestli to investuje třeba do studií nebo si za to koupí chlast a cigarety to už je jeho věc, prostě každý by dostával pravidělně příjem a chodil do práce protože chce, ne protože musí a dělal by to, co ho baví a naplňuje. Když můžou dostat zadarmo peníze cikáni a vyčuránci co simulují a vyběhají si ivalidní důchod tak proč i ti ostatní? Bylo by to přece spravedlivé. Protože ať chcete nebo ne, práce už pro všechny nikdy nebude. Spoustu procesů se zautomatizovalo, tam kde bylo dřív potřeba 100 dělníků je již třeba jen 15 dělníků, 5 mechaniků a 3 programátoři. Práce je zkrátka málo a lidí je přebytek a sektor služeb (kadeřník, restaurace, masáže) nemůže všechny zaměstnat.
A by mi nejvíc vadilo na tom kdyby se zavedl znovu komunismus by byla určitě ta nesvoboda a nemožnost veřejně sdělit že se mi něco nelíbí. Taky i občasné výpadky určitého druhu zboží ale to bylo podle mě i celkem logické (zavřené hranice, když např. něco podělali v jediné továrně která zásobovala celé československo tak prostě třeba ten haj*lpapír nebyl a nebylo 20 dalších firem jak dneska kteří ho vyrábí a než se domluvili např se soudruhy z NDR to taky chvíli trvalo)
Ale byly i věci které by se mi líbily víc, než v dnešní době, lidi měli k sobě prostě blíž a taky spolu víc mluvili a vůbec žili víc spolu než každý zvlášť. Každá druhá rodina nebyla rozbitá a i když hodně zboží bylo nedostatkových, tak se lidi uměli líp bavit, sháněli si díly, stavili si např letadla, vymýšleli různé hry a výlety. Dneska většina lidí akorát umí čumět v TV na tu pokleslou zábavu, chodit po shopping centrech a nakupovat předražený nesmysly, který za pár dní zahodí. Když se zeptáte jestli nechce jít někdo do přírody se jentak projít, čumí na vás jak na debila. Normální holku se kterou by si člověk rozumněl je skoro nemožné najít. Všude samá namyšlená slepice, která neumí nic jinýho než nakupovat nesmysly a nepřežije ani 5 minut aniž by si zkontrolovala zprávy na FB. V tomto bohužel závidím lidem starší tak o generaci, že to měli vážně o dost jednodušší Každá chce super bohatýho, nagelovanýho šampona, který vydělává 50k mesíčně, jenže sama neumí nabídnout téměř nic. Bohužel tento stav přičítám televizi a mediím, které nenávidím a nejradší bych lidem, kteří pišou takový hovadiny a lidem vymývají mozky dál pár facek když to řeknu slušně. O módních zhovadilostech jako např. tetování se radši nebudu vyjadřovat pokud nemám být hodně vulgární. A ještě vám nějaký idiot řekne, že se máte přizpůsobit nebo umět žit v této době. To fakt nikdy, radši uteču někde do jižní ameriky a budu žít s indiány v pralese.
Závěrem: Mě osobně bylo nejlépe v 90tých letech, kdy už byla svoboda a ještě byly nějaký jistoty a lidi byli normální. Moc bych si přál se do těch časů vrátit Je smutné, když si člověk ve 24 letech má už ty nejlepší léta za sebou a to mám takový názor už od mých 19 let : /, od té doby mám pocit že celý svět nestojí za nic. A jak to máte vy?
Asi ti nikdo nevysvětlil že komunismus nikdy nebyl!
Měli jsme socialismus.
To co popisuješ se blíží komunismu, pracovat dle možností a mít uspokojené své potřeby.
V té době, když zde byl socialismus zde ještě nebyly některé technické vymoženosti, takže lidé se jim nevěnovaly.
Škoda je že nezůstaly zachovány naše normy na potravinářské výrobky, protože potraviny byly o mnoho lepší než teď, ale to bohužel jsi nezažil. Nebo já mám smůlu že vím jak dobré byly a stále to srovnávám s těmi šmejdy co se prodávají a některé se už ani neprodávají.
Ano, bylo to heslo komunismu, že bude každému dáno podle jeho potřeb. Problém je, že lidé hrabou pod sebe a hromadí veškeré statky nad míru svých potřeb, takže takový systém z podstaty lidské povahy nemůže nikdy fungovat. I ta podle nás "blbá" zvířata jsou chytřejší než my a ve své podstatě by mohla komunismus vybudovat. Také idea společného vlastnictví v socialismu nebyla naplňována, páč si chlapi dělali nároky na své přítelkyně a manželky, vynucovali si soukromé vlastnictví a mnoho z nás kvůli tomu dostávalo po čuni…
Věk: 24
Dneska je ale systém tak nastaven aby jsi hrabal pro sebe a je to i logické, protože si musíš vydělat aby jsi měl z čeho žít v neproduktivním věku, protože až bude moje generace v důchodovém věku, bude slovo důchod známo jen z historických kronik.
Věk: 24
A na závěr ještě jedna píseň od velkého člověka, kterého si moc vážím:
https://www.youtube.com/watch?v=Ak8o5lSU6xQ
Tak jo, pojďme všichni, kterým se tady nelíbí, za Indiány. Budou unešený
Milej, zlatej a kdo si myslíš, že vládne dneska? Jsou to opět komunisti, kteří se překabátili a jejich potomci. Byl jsi někdy na dovolenou ve Švýcarsku, v Rakousku, V Belgii, v Holandsku, v Beneluxu, v Dánsku, ve Švédsku? Žil jsi tam několik desetiletí? Prdlajs si někde byl, natož abys v tak vyspělých demokratických zemích žil a chceš mluvit o kapitalismu? Tady žádný kapitalismus není, tady je prdelismus, víme? Sice trochu lepší, než co tu bylo.
Věk: 24
Byl jsem max v Německu a v Anglii na dovolené a žije se tam nesrovnatelně lépe. Ceny asi 1,5x vyšší a platy vyšší 4x. U té Anglie to celkem chápu, byla to mocnost, která měla po staletí své kolonie ale jaktože je lépe v takovém Německu, které prohrálo 2 války, za prvni republiky bylo chudé, po druhé světové bylo totálně vybombardované - samé ruiny, jeho východní část zažila socialismus stejně jako my a kde jsou dneska…
A jak z toho "prdelismu" ven?
Váš dojem je sice že je to o trochu lepší ale to jestli je líp je spíš na větší analýzu mnoha faktorů, tohle je můj dojem:
životní úroveň = jak kdo (bývalý komunista, který dostal majetky za hubičku při privatizaci = určitě lepší, cikán = lepší, dělník z moravy = horší, inženýr z Prahy = lepší, tlučhuba na radnici = lepší)
technologie a pokrok = o hodně lepší
mezilidské vztahy = o hodně horší
vzdělanost národa = horší
kvalita ovzduší a vod = lepší
kvalita potravin = o hodně horší
soběstačnost republiky = horší
mmch podle českého statistického úřadu si za průmerný plat v roce 1989 človek koupil 1500kg brambor, dneska jen asi 1060kg, za 25 to je pokrok co?
Věk: 24
ještě jsem zapomněl abych neukřivdil:
dostupnost zboží = o hodně lepší
Tommy, tunu brambor stejně nesežeru, takže takové srovnání je mi k ničemu. Vytrhnout jednu statistickou položku z celku a ukazovat na ní výhody a nevýhody socialismu je zcestné. Srovnej si mnoho jiných podstatnějších položek a výsledek je obrácený. Byly doby, kdy by česká a moravská žena s chutí vyměnila svých 1500kg brambor za balík vložek a dva balíky toaletního papíru. I taková doba to byla…
Věk: 24
Ceny v r 1989 a 2014 jsem srovnal a vyslo mi ze si koupime daleko vice zbozi, drogerie, hygienickych potreb, i toho toaletaku ale uz ne tolik jidla, piva nebo i vody a energii a spravne by se nemeli porovnavat jen platy ale zbytek po zaplaceni najmu, energii a ruznych popatku. To by komunismus pak jasne zvitezil. Chodim do prace a nosim salat z obeda klukovi, ktery zije z 1 000kc na mesic. Znam hodne lidi co musi prezit mesic za 2-3 tisice. Nekteri si berou brigady na vikend, protoze jim penize z prace nestaci, kde je osobni zivot, kde je kultura, zabava atd. ? I takova je dnes doba. Za socialismu mel clovek tolik casu pro sebe ze si ten papir i snad sam mohl vyrobit doma.
No to nemohl, páč kdyby si toaletní papír vyráběl z Rudého práva, Obrany lidu, Práce a podobných socialistických bulvárů a někdo jej naprášil, tak by si dalších několik let utíral zadek za mřížemi. Takže se to bralo rychle, nikdo nic nevyráběl, zadnice jsme si utírali rovnou novinami a já osobně jako dítě bojoval o Zemědělské noviny, které měly měkčí papír, zřejmě proto, že v nich tolik nebušila tvrdá pěst dělnické třídy v boji proti vnitřnímu a vnějšímu nepříteli.
Věk: 24
A za to ze si s těma novinama někdo vytřel zadek někoho nezavřeli? Myslím, že máte dost tendenci přehánět. Jasně, kdo něco organizoval např. petici proti něčemu, hned byl v hledáčku STB ale takové jak to popisujete to určitě nebylo. To nebylo ani v Rusku za Stalina. A za další ani dnes nejsou v novinách nestranné informace např. o určitých událostech se mlží a jakou propagandu předvádějí v televizi a jak např. dnes démonizují Rusko a Putina, za to by se nemusela stydět ani komunistická propaganda v 70letech, která podobně démonizovala západ tzv. imperialistické státy.
A ještě jednu otázku mám do publika: když teda jsou všichni co se maj špatně tak líný a nechopný socky, kteří neumí nic jiného než sedět v hospodě u piva a nadávat a sami se sebou nic udělat, jaktože před krizí v roce 2007 byli takoví lidé ohroženým druhem a nyní je to značná část populace? To tak snad rychle souložili aby se rozmnožili? Nebo jak k tomuto jevu došlo že se počet takových lidí tak zvětšil během pár let?
Tommy, já nemluvil o kvalitě informací v novinových článcích, ale o kvalitě novinového papíru. Máš pravdu, mám tendenci přehánět, stejně jako jsem měl před rokem 1989 tendenci podkopávat základy státního zřízení, které absurdně nebylo možné podkopávat, páč celé socialistické zřízení stálo na vodě a na myšlenkách velkého myslitele Vladimíra Iljiče Lenina, který nebyl Lenin, ale Uljanov. Při Velké řijnové socialistické revoluci, která nebyla říjnová, ale listopadová byly zhmotněny myšlenky nového řádu, které později uváděl v život mimojiné mocný J. V. Stalin, který nebyl Stalin, ale Džugašvili. Kurňa, kdo to tady teda ve skutečnosti přehnal a lhal?
Klid, už tímto končím, o politiku se nezajímám a politice nerozumím, přenechám téma jiným…
Za Stalina byl takový hladomor, že nebylo třeba novin na utírání, páč nebylo co utírat.
Tommy, to jsem psala Ludvíkovi, ale děkuji i tobě za reakci. Pavla
Jeden americký profesor ekonomie
na místní vysoké škole nikdy nenechal propadnout jediného studenta, ale v poslední době nechal propadnout rovnou celou třídu.
Třída trvala na tom, že Obamův socialistický model funguje, že nikdo by neměl být chudý ani bohatý, všichni by měli být zhruba na stejné úrovni. *
Profesor řekl: "OK, uděláme v této třídě experiment Obamova plánu.
Známky z jednotlivých testů zprůměrujeme a všichni tak budou dostávat stejnou známku jako je průměr třídy, takže nikdo nepropadne, ale nikdo ani nedostane za 1."
Po prvním testu byly známky v průměru a každý student dostal za 2. Studenti, kteří tvrdě studovali,
byli trochu zklamaní a studenti, kteří studovali málo, byli spokojení.
U dalšího testu studenti, kteří studovali málo, studovali ještě méně a ti, kteří studovali hodně, se rozhodli, že jim průměr stačí, takže i oni studovali málo. V tomto testu byl průměr 4! Nikdo nebyl spokojený.
Při třetí zkoušce byl průměr 5. Jak zkoušky pokračovaly, průměr se nikdy výrazně nezvýšil, vše se zvrhlo v následné hašteření, obviňování a nadávky. Nikdo nechtěl studovat ve prospěch
někoho jiného. K jejich velkému překvapení všichni propadli.
Profesor konstatoval, že socialismus už z principu nemůže fungovat, protože odměna za práci může být skvělá, lidé mohou mít motivaci uspět, ale když si vláda celou odměnu vezme, nikdo se nebude snažit nebo nebude chtít uspět.
Pět vět, které se vztahují k experimentu:
1. Nemůžete legislativou udělat z chudých prosperující a prosperující legislativně odstavit od příjmů.
2. Co dostane jeden člověk, aniž by si to odpracoval, to musí odpracovat jiný člověk, aniž by za tuto činnost obdržel odměnu.
3. Vláda nemůže dát nikomu nic, aniž by si to dříve nevzala od někoho jiného.
4. Nelze rozmnožit bohatství tím, že se rozdělí.
5. Jestliže si polovina lidí představuje, že nemusí pracovat, protože se druhá polovina o ně postará, a
když druhá polovina zjistí, že není dobré pracovat, protože někdo jiný bezpracně dostane to, co oni vytvořili, tak to je začátek konce každého národa.
Pane Sovo, proč je nutno rozmnožovat bohatství? Všeho by bylo dost, kdyby bohatí nebyli tak hamižní. 80% všeho světového bohatství je majetkem cca 10% lidí. Chcete tvrdit, že se na to všichni poctivě nadřeli?
Jak řekla Matka Tereza : hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudých, ale proto, že nedokážeme nasytit bohatých. Zamyslete se.
Směšuješ dvě věci dohromady. Jedno je osobní svoboda a volná soutěž v rámci stanovených pravidel. A druhé je kriminální nebo doslova neslušné a nemravné chování a jednání.
Protože pravidla a zákony už z principu nemohou postihnout vše, je stejně důležité určité obecné vědomí mravnosti.
Právě ne v oblasti zanedbání výrobních prostředků, zanechalo období bolševizmu u nás škody. Největší škody jsou v našich hlavách, právě v oblasti mravů a obecně mravního podvědomí lidí. Nemyslím si, že něco vyřeší jakýkoliv systém násilím omezující svobodu. Pro lidi bude vždy nejpřitažlivější politický systém, který jim bude zaručovat co největší míru svobody.
Používám označení mravy a mravnost podobně jako Tomáš Baťa, nebo Tomáš G. Masaryk. Dříve také bývala na školních vysvědčeních známka z mravů. Dnes je to známka z chování. V tom je ale obrovský rozdíl, který, myslím mnoho lidí, včetně pedagogů a politiků, nechápou.
Věk: 24
To je sice pravda ale ja nejsem pro to aby mel kazdy stejne, to jsem nikdy neřekl, penize by se podle me mely spravedlive prerozdelit tak, aby bylo par bohatych, velika stredni trida a par chudych a ne aby skoro pulku svetoveho bohatstvi vlastnilo 1% lidi, vzdyt je to blbost, to jenom smeruje k tomu ze par oligarchu bude vlastnit cely svet a zacne neofeudalismus - my (otroci) budeme delat na cizi pude za to aby jsme prezili…
Myslim si, ze Pan Sova se zamysli velice hluboce a sve myslenky dokaze vyjadrit krasnymi prispevky!!
Věk: 31
Tady si myslím, že také hraje velkou roli Vaše názorová stalost a pevnost. Vám až tak nevadí politika jako celek, jako spíš její nestabilita. Jenže politika je ukázka dnešní doby. Je to vlastně vztah také dvou hlavních subjektů - pravice a levice. Jenže domluva nikde, názorová stabilita nikde, vidina cílů delší než jedno volební období nikde. Tady je i hodně špatný přístup voličů, jednou jsi pravice, tak si za tím stůj a podpoř ji i v špatných časech, když se jí něco nepovede. A ne, že budu volit každé 4 roky něco jiného, to je pak ne o názorové stálosti, ale o prodejnosti - kdo víc dá, ten mě má a s tím se kvalitní systém taky budovat nedá. To máte jako tu Vaši lásku, buď je souhra - tedy demokracie anebo chaos - tedy anarchie.
Mě je celkem jedno, jestli je politik pravičák, či levičák. Důležité je, aby to byl čestný a zodpovědný člověk a takoví bohužel do politiky nevstupují, nechtějí se zašpinit. A proto jsme tam, kde jsme.
Zdravím Vás, tak oni si to tak pojmenovali, kdyby v politice fungoval třeba systém horňáků a dolňáků, tak napíši toto pojmenování. Mně je také celkem jedno, kdo je kde, jediné co jsem tím chtěla říct je, že politici, jsou obrazem dnešní doby, ale bohužel nejen doby, ale celého státu. Oni by měli jít příkladem, když už se do toho dali a budovat stát s o to větší poctivostí, protože náš stát je vlastně pro nás ta nejhlavnější rodina v které my žijeme. Jsme Češi, česky mluvíme, máme české zákony a žijeme v České republice. Omlouvám se, ale tady nerozumím té Vaší poslední větě, jako že už v Česku nejsou poctiví lidé anebo že ta naše hlavní rodina - politika - je špína? Ono totiž i to co je nahoře, je výsledek poctivosti těch dole, společnými silami budujeme vše, ať už základ státu - tedy rodinu, nebo rodinami celý stát.
Už jsem to zde psal a budu zřejmě opakovat znova a znova. Každý demokratický stát má takovou vládu, složenou z takových lidí, jaké si voliči ve svobodných volbách zvolili.
To znamená, že vláda je obrazem voličstva. Pokud máme blbou vládu, jsou tedy asi blbí voliči.
Pokud dokonce většina voličů vůbec k volbám nejde tak nemají právo si stěžovat na vládu.
Dokonce jsem zjistil u dětí několika známých, že jejich děti se ve škole neučí o tom, proč je nutné chodit volit, tak jak je to běžné v zaběhlých demokraciích.
A hlavně se zajímat o skutečné dění ve společnosti, ne jen z tendenčních zpráv v televizi a reklamních spotů.
Již jsem zde na jiném místě také napsal:
„Právě ne v oblasti zanedbání výrobních prostředků, zanechalo období bolševizmu u nás škody. Největší škody jsou v našich hlavách. “
Kromě toho dobu dělají lidé, proto doba není něco na co se lze vymlouvat je taková, znovu opakuji, jakou si jí lidé udělají.
Věk: 24
Jenze kolik % lidi se skutecne zajima o deni a kolik % lidi jenom bezduse sedi u TV a zerou vsechno co jim oficialni propaganda naserviruje. Chodim volit pokazdy ale to stado blbu proste clovek neprehlasuje pokud je v mensine.
Jenže tady je problém dle mě komplikovanosti všeho, moc stran, moc kandidátů, volební program se liší o pár bodů a stejně jak politici přebíhají od strany ke straně, tak i voliči. NEříkám, aby byla jen pravice a levice, ale aby bylo spíše menší počet lidí a jasná zodpovědnost a přehlednost. Beztak brzy budeme volit od televize i klidně s chipsama z PC, tak v tom nevidím ten problém. A navíc politka je už teď spíše o tom, kdo víc dá, ten má víc hlasů, jenže v konečném důsledku zas ty peníze musí od někoho vybrat. Je to nekončíčí kolotoč, vzpomene si někdo, co bylo na jeho začátku, když dluh státu ještě nebyl astronomických už ani nevím kolik nul za jedničkou?
Pěkné večeření přeju. Když jsem před třemi dny objevila tyhle stránky, pobavily mě. A vstoupila jsem po pročtení několika politických debat. Skrze ně nejlíp poznám, s kým se budu potkávat na hřišti… Takže pod dojmem čtení o tom, komu jak bylo před listopadem 89 a zda vyvěsíme tibetskou vlajku, jsem teď zachytila otázku, proč mít raději kapitalisticej hnus, než socialismus. Pokud jde o mě, tak se ptám, proč bych měla mít raději socialistickej hnus?
V listopadu jsem necinkala klíči, protože jediný, který jsem měla byl od vchodových dveří. Víc jsem neměla. Pokud má někdo chuť a potřebu znovu cinkat, opět nezazvoním. Klíč stále jeden, ani auto nepřibylo… Oba výše zmiňované -ismy jsou mi v podstatě lhostejné, nicméně hnusnej kapitalismus nám všem dává možnost si demokracii vybudovat a svobodu udržet. Hnusnej socialismus nám dal možnost si demokracii představovat a svobodu závidět těm za dráty. Sorry, těm před dráty.
K frontám: Každý čtvrtek jsem si mohla zvolit, půjdu-li si vystát frontu ke knihkupectví do Prahy, nebo k nám do krámu tu na maso. Na jakékoli, které zrovna bylo. Na banány a pomeranče jsem nestála nikdy. To mě ponižovalo. Ale fronta nejvíc k nas. byla LIDOVÁ FRONTA.
A teď se dáme do těch lumpů, kteří nám vládnou, odírají nás a tunelujou. No, kamarádi drazí, zvolili jsme si je. Holt se většině národa líbili, protože slibovali hory s horákama, lesklý plíšky a mastný šišky. Chce to při volbě a hlavně před ní pořádně myslet. A jít volit. Kdo z vlastního rozhodnutí nevolí, nemá právo se ani nadechnout k nadávání.
A pokud máte někdo pocit, že vámi zvolení lžou a kradou a podvedli vás po volbách, jděte po nich všemi zákonnými prostředky. Jinak se na jejich zločinech spolupodílíte. A navíc vám nezbyde, než na ně nadávat ve frontě na pracáku.
Zpět na začátek: Který -ismus? Když už to musí být, tak ten současný. V tom předchozím by i tahle nablblost byla nadlouho to poslední, co jsem napsala.
… krá, krá, krásná je svoboda, když na své "můžu? " si odpovím sám…
Vidíte a jsme zas u toho, jaká maličkost dokáže narušit celkovou váhu prvnotní myšlenky. Někdo necinkal vůbec, někdo byl v práci, někdo měl jen jeden klíč. Tak jsem zvědavá, až děti našich dětí budou místo klíčů používat karty, tak co si vůbec pod tímto termínem "cinkání klíčů" představí. Vím, že když člověk chce prosadit velkou myšlenku na detaily nemyslí, ale bez těch detailů není celek. Jinak se zbytkem souhlasím, kdo víc dá, ten je teď náš. Každopádně jelikož už ani mezi kamarády nejsou pravidlem shody na politiku, tak si nemyslím, že by jedinec šel proti stádu, protože by pak mohl přijít i o toho jednoho kamaráda. Pěkný den