Téma: Odhalení hesla k emailu, emailové schránce - citace idnes.cz: podle odborníků proti němu není obrany
Nová témata často nepíšu, ale tohle mě donutilo.
Sobotkovo heslo nemohlo obstát - článek na iDnes.cz
Když jsem si přečetl tenhle nesmysl na iDnes u, nevěřil jsem vlastním očím. Jak diletantský nesmysl může deník s oceněním „Křišťálová lupa“ vypustit do světa?
Protože jsou jen dvě možnosti. Buď tady někdo lže, nebo jsou firmy jako Apple, Microsoft, Oracle a další naprosto neschopné.
iDnes popisuje způsob, jak se někdo naboural do mailu premiéra Sobotky: „Podle informací deníku MF DNES došlo k napadené e-mailu premiéra takto: nejdříve mu náhle zkolaboval počítač a když se na něj přihlásil znovu, byl přesměrován na web v zahraničí. Web v jihovýchodní Asii poté hackerům umožnil stáhnout obsah Sobotkovy elektronické pošty v podobě otisků obrazovky. “
Ve skutečnosti ten odstavec ale neříká vůbec nic. Nevysvětluje několik hlavních bodů:
1. Z jakého důvodu počítač „náhle zkolaboval“?
Nic takového jako náhlý kolaps totiž neexistuje. V počítačích má každý kolaps zcela vysvětlitelnou příčinu. Pokud někdo v souvislosti s počítači tvrdí, že počítače kolabují jen tak, pak toho o oboru IT a principech počítačů moc neví.
2. Co způsobilo přesměrování na web do zahraničí?
Zde by se z článku mohla nabízet odpověď, že iDnes poukazuje na hackerský SW Janus o kterém píše, ale to je spíše zavádějící. Každý SW který na počítači běží se musí do počítače dostat naprosto jasnou cestou.
A věřte nebo ne, ale nedostane se tam sám. Někdo k tomu musí dát souhlas. A ten souhlas dává vždy uživatel.
Proto se nabízí spíše vysvětlení, že premiér kliknul a spustil na něco co neměl, nebo dal hesla někomu jinému, kdo mu do počítače škodlivý SW dostal.
Tvrzení odborníků o kterém se v článku píše „Podle odborníků proti němu není obrany“ je naprosto neprofesionální až vymyšlené. Zajímalo by mě, kdo konkrétně se za tím pojmem „odborník“ podle iDnes u skrývá.
I tvrzení policie „Softwaru v podstatě neodolá žádné heslo a kriminalisté ho používají ke sledování podezřelých“ silně, zdůrazňuji silně zpochybňuji.
Takhle obecné tvrzení je totiž naprosto neopodstatněná kravina, které chybí hlubší vysvětlení. Heslo totiž není jediný bezpečnostní prvek v celkovém vzorci, se kterým by si ten SW musel poradit.
Co tímhle chci vlastně říct?
Že se buď uživatelé nemusí bát, protože vyjádření v článku jsou naprosté kraviny. Nebo se naopak bát musí, protože u policie pracují naprostí diletanti, kteří svá tvrzení zjednodušují až na absurdní a politování hodnou úroveň. A tihle „odborníci“ nás pak chrání. (Spíše ale věŕím tomu, že iDnes opět klesla o néco níže)
PS: Pokud je ten hackerský SW tak šikovný a neodolá mu žádné heslo, pak jistě nebude problém uhodnout heslo do mých schránek na gmailu. Tvůrce toho článku s odborníky od policie by se mohli proto předvést.
Vše potřebné k tomu, aby tito odborníci dokázali co tvrdí jsem zde zanechal – tj. vědí kdo jsem a mohou zjistit mé schránky. (Laik to nedoákže, ale pro odborníka popsaného v článku by to měla být práce na pár minut.)
A až to dokážou, asi všechny lidi na planetě čeká doba kamenná bez internetu. Protože pokud se prolomí do schránek na gmailu, u Microsoftu, přes zabezpečení od AVG, Avastu, Applu a tak dále, pak není důvod platit za tyto programy. Pak by bylo jasné, že tyto firmy selhali, o bezpečnosti produktů nám lžou a naše maily či data z ajfounů si může číst kdokoliv kdo chce.
Ještě horší by bylo, že naše úspory v bankách jsou v rukách kohokoliv, kdo má k tomuto hackerskému SW přístup. Protože dle logiky článku by stačilo třeba zjistit heslo šéfa banky do jeho systému a pak by šlo převádět finance banky kamkoliv a banky tak nechat zkrachovat. (To zní stejně absurdně jako ten článek na idnesu)
To samé by platilo i opačně. Všechny vlády světa, třeba USA, Polsko, Putin, Čína či Saudská arábie se mohou bát, protože jejich hesla neodolají schopnostem našeho útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.
LOOOL
PS2: proč spíše odborníci od Policie neřeší obsah těch premérových emailů?
A proč lidi (laiky) takhle zbytečně straší?
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2634x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Adame, na této úrovni s vámi nemohu držet krok, ve vašem oboru jsem nejen naprostým laikem, ba přímo vědomostním malorolníkem. Zapnu a vypnu počítač a cítím se pomalu triumfálně, ovšem v názoru na Idnes (15.01.2016) se s vámi asi sejdu.
To by jeden nevěřil, co tam se objevuje. Míra senzačnosti a úroveń zpráv, stejně jako způsob vedení diskusí, nad tím tu nadáváme denně.
Je to bulvár a to jsem ještě mírná. Ona Idnes (15.01.2016) je snad orientovaná na čtenářky po lobotomii, články tamní koučky např. - Nesprávný výběr milenky vás může klidně i poškodit v kariéře, nebo práce titulkáře -Nenoste letos (2016) modrou, módní tvůrci vzkazují… Uáááááá.
Nevím, ale zde bych trochu oponoval QAdamovi. Nevím jak moc se zajímá o hackování a o tom jaké programy na tuto činnost jsou. Zhotovují se dokonce profesionálně a dají se zakoupit, nebo pronajmout. To že jde za určitých okolností zjistit jakékoliv heslo je pravda. Zrovna tak jako se dá dostat na servery zapomocí metody SQL Injection. Ale to asi QAdama zná. A jináč doplněk pro Chrome AVG Web TuneUp umožňoval únik citlivých informací a hacker získal přístup např. k Gmailu nebo Facebooku. (v tom případě získat heslo není žádný problém). Chyba byla už opravena. Ale i toto dokazuje, že vše je možné.
To co píšeš Hříbečku je pouze využívání chyb, které se vyskytují u amatérských programátorů. Velké profesionální organizace používají několik stupňů zabezpećení, které není možné obejít z principu. Typickým příkladem je zabezpečená platba přes internet - 3D Secure.
Na to, abys byl schopen zaplatit nestačí znát číslo platební karty, datum expirace a bezpečnostní kód karty. Potřebuješ mít i fyzický přístup k mobilu, protože se posílá ověřovací SMS fyzické osobě.
I maily, nebo cokoliv jiného lze takhle (tzv. dvoufázově) běžně zabezpečit (například GMail) a ani ten nejlepší hackerský SW s tím jednoduše nemůže nic udělat, protože heslo k fyckému mobilu nemůže získat žádným zázračným programem.
Pokud ovšem někdo použije primitivní heslo a ještě ho řekně členům rodiny protože jim věří, pocítač si nezamyká, mobil nechá válet na diskotéce, počítač si nezaplátuje a spouští různé přílohy emailů, pak se nemůže divit, že k napadení dojde. Ale o tomhle se nebavím - to patří mezi uživatele, kteří nečtou hlášky, které jim systém píše a jen urychleně klikají na křížek.
Vládní činitelé dostávají na bezpečnost školení, kde jim říkají základní bezpečnostní podmínky. Pokud jsou zákaldní bezpećnostní podmínky splněny a dodržovány, nemůže žádný hackerský SW na světě nic odhalit. Kdyby to bylo tak snadné nebo tak běžné, celý svět by byl již dávno v chaosu.
To že uživatelé si sami zadělají na problém, je o něčem jiném. Já jsem jenom oponoval v tom co Ty zatím si nechceš připustit, že existují hackerský SW, které toho umějí ještě víc než odhalit nějaký i dobře zabezpečený heslo. A né jenom nějaký uživatel udělá chybu, ale i profík, který vyvíjí nějaký SW. Ale to podle tebe nelze.
Nevím kde jsi tohle vyčetl, ale nic takového jsem nepsal.
Já jsem pouze zpochybnil tvrzení že zmíněnému "Softwaru v podstatě neodolá žádné heslo".
V Tvojí odpovědi z 16.1. v 00.35 hod. Cituji: nemůže žádný hackerský SW na světě nic odhalit.
To je ale vytrženo z kontextu, v citaci Ti chybí "Pokud jsou zákaldní bezpećnostní podmínky splněny a dodržovány, … "
Když si to myslíš-nechám Tě přitom.
Nevím o co Ti jde.
Z věty resp. myšlenky nemůžeš vytrhnout pouze jednu půlku a vydávat to za slova autorova. Tomu se říká demagogie.
idnes (16.01.2016) - mafra- babis - sobotka- politka- rivalove- miliardy
je snad potreba neco vic psat k clankum na takovych srackach jako iDnes (16.01.2016)? uz i blesk je v dnes (16.01.2016) ni dobe lepsi nez iDnes (16.01.2016)
10 nejnovějších témat v kategorii:
Téma |
Odpovědí | Otevřeno |
Datum přidání (Autor) |
---|---|---|---|
AVG antivirus blokuje zobrazení webových stránek - proč to dělá? | 4 | 3280x |
19.01.2014 22:10:34 (Barča) |
Nová verze policejního viru - rok 2013 | 6 | 2922x |
19.06.2013 18:43:03 (Hříbeček) |
Malware na facebooku po sdílení odkazu na zdi FB | 7 | 4463x |
13.02.2013 14:27:21 (katroute) |
Počítač zamčený virem - vzkaz Česká republika Policie, ústav počítačové trestné činnosti | 17 | 11070x |
21.12.2012 11:08:43 (Darila) |
Avast hláška "detekována hrozba" - co mám dělat | 3 | 3897x |
17.09.2012 17:10:34 (samča) |