Téma: Nefunguje monitor stolního počítače - vyplatí se oprava 6 let starého monitoru?
Večer bylo vše v pořádku, ráno nesvítí kontrolka ani on/off a ani nefunguje. Co s tím může být? Vyplatí se oprava starého monitoru, nebo raději už koupit nový? Mám ho cca 6 let (od roku 2007).


Stránka otevřena 3470x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Věk: 21
zkoušela jsi vyměnit kabel? popř. s ním trochu zahýbat v konektoru?
jinak jestli je to takhle starý monitor, tak být tebou si radši koupím nový.
nové monitory se dají sehnat docela levně a ta oprava by tě mohla přijít na třeba i polovinu ceny nového…
Díky, jasně…vyzkoušeno. Taky si říkám, že nový bude lepší, já jen aby tu nešlo o "halířovou" položku a nebyl nákup nového předčasný, víš…
zkusil bych vymenit privodni kabel
taky mi to posledni dobou blblo a byl problem v kablu
Nj… druhý nemám
nj nevim co mas za kabel
me tam treba pasoval ten co napaji skrin pc, fritak a jine domaci spotrebice, obrazovka je LG
Tak vyzkoušeno, už jsem chtěla jásat, no jen to bliklo a zase zhaslo …
Oprava 6 let starého monitoru se nevyplatí a to proto, že Ti bude fungovat 3 měsíce a může se tam objevit další závada.
Zkontroluj ale jestli jde do monitoru elektřina, event. pokud má nějakou pojistku, tak jestli není shořelá (ale to by asi musel někdo otevřít ten monitor a zkontrolovat ji).
Divné je, že včera běžel bez problému, žádné blikání, nebo tak něco… na noc ho extra nevypinám a ráno už kontrolka nesvítila … no a teď je mi zase divné, že s jiným kabelem blikla.
Já vím, že by už byl lepší nový, ale pokud by to byla jen nějaká blbůstka, zas by to bylo zbytečné, ne.
muze byt nejaky studeny spoj tam v te zdirce kde davas kabel
nevim jak moc se kamaradis se sroubovakem ale treba tu moji obrazovku nebyl zas takovy problem rozebrat a dokonce i poskladat
anebo pak novy, taky nejaky prumer bude stat kolem 2-3 tisic, jenze jak si psala, mozna to je jenom nejaka blbost
Blikl? Jéé, Barčo, zkontroluj jestli máš kabel napájení správně zapojený do zdířky monitoru. Ten drát co vede elektřinu, jestli je dost "vtlačený" do monitoru Někdy se to po čase manipulací a otáčením monitoru uvolní.
Vtačený byl, ale asi by bylo lepší rozdělat a jestli to uvnitř při vtlačení neuhýbá. Když ale odšroubím, stejně to neotevřu, protože je to nějak nacvaknutý umělohmotnými patkami a nevím v kterých místech to je … poničit to nechci. Zajdu k servismanům, ať se na to kouknou.
No, to se musí na bocích od sebe ty plasty "odchlípit". Tzn. šroubovákem ty zobáčky od sebe dostat. Jasně, je možné, že je tam někde jen špatný kontakt. Tož uvidíš co Ti servisáci řeknou. Škoda že nebydlíš někde v sousedství. Elektru se věnuju už od dětství, tak bych Ti hned řekl co s tím.
Nějak to dopadne … ale díky moc.
Jéééjda, buď rád, že nejsem v sousedství, však víš, že věčně něco řeším
ja to tam mel chycene i nejakou oboustranou paskou, stacilo hrube nasili a slo to
Ty jóó … Ty jsi teda "servismen"
Mám taky LG, Flatron, ale žádnou pásku tu nevidím
taky mam myslim flatron 1915 nebo tak nejak
no jo, ja kdyz neco rozebiram tak vzdycky pocitam ze to budu kupovat nove tak se toho nebojim
Aha…tak to já zase doufám, že nebudu muset
Tak jste kluci měli pravdu, nový monitor počká … až tento opravdu odejde. Váš typ na závadu byl správný. Za rady moc děkuji
Náhodou jsem si všiml, že máš na tom obrázku LG. Pokud by jsi někdy kupovala monitor, TV apod. , doporučuju pečlivě zvážit, jestli něco od LG koupit. Hondě mých známých má s touto značkou problémy. Já zkušenosti nemám, od LG jsem nekoupil žádný výrobek už asi 10 let.
je to asi jako se vsim ostatnim dneska
my treba mame od LG doma par vyrobku a nikdy zadny problem, az na tu obrazovku k pc kde byl spatny kabel
Tak určitě co člověk, to zkušenost. Já zase mám docela rád výrobky Sencor a hodně lidí říká, že jsou to šmejdy. My máme doma většinu věcí od Samsungu - hlavně ty TV, monitory. A spokjenost.
Věk: 16
Město:pardubice
Dobrý den, mám atejný problém. Monitor jsem rozebral a nevím co s tím. Můžu se zeptat co přesně vám pomohlo? Občas mi to taky blikne a to je vše. Mám monitor od LG.
podivej se na privodni kabely, jak na ten co obrazovku napaji tak na ten ktery ji propojuje s pc
Věk: 16
Město:pardubice
Monitor nefunguje sám o sobě. Toto se mi stalo asi před týdnem a stačilo vyměnit kabel. A ted to zapojím a jen se objeví nápis LG a zhasne to i ta kontrolka.
To není v kabelu, je to uvnitř. Studený spoj.
Věk: 16
Město:pardubice
Děkuju moc. Zítra to zkusím.
Věk: 16
Město:pardubice
Tak se nepodařilo :/ Nejdřív naskočili zelený čárky a pak se to dokonce rozběhlo. Jenže druhý den to zase nešlo. Tak asi bud nový nebo servis.
taky mi to delalo, jeden den sel, druhy az po oprave a tak to trvalo asi mesic, vymenil sem kabel a je klid zatim
10 nejnovějších témat v kategorii:
Téma |
Odpovědí | Otevřeno |
Datum přidání (Autor) |
---|---|---|---|
Propojení notebooku na PC monitor - jak na to, postup, návod | 3 | 3509x |
08.09.2016 16:27:24 (Superkluk16) |
Propojení notebooku s monitorem PC HDMI kabelem - problém s promítáním obrazu (je mimo okraje) | 2 | 2754x |
17.08.2016 18:26:15 (Superkluk16) |
Jak odstranit šmouhy na displeji Samsung - postup, návod, zkušenosti, tipy, rady | 5 | 9677x |
13.01.2012 18:55:42 (čmouhy) |
Poskakování příspěvků na stránkách mojestarosti.cz | 3 | 2927x |
27.12.2011 14:36:01 (dagmon) |
Hnědé pruhy na klasickém starém monitoru - jak se jich zbavit? | 3 | 3478x |
07.10.2011 10:38:21 (Jakub) |
Jak propojit počítač s televizí, jak propojit PC a TV - postup, návod, informace | 1 | 4387x |
26.08.2010 10:48:42 (koumák) |