Téma: Tatarská omáčka - co znamená vejce z dobrého chovu?
Dnes jsem se začetl do etikety Tatarské omáčky Hellmans. Je tam nápis "vejce z dobrého chovu". Zaujalo mě to, protože vůbec netuším jaký je rozdíl mezi dobrým a špatným chovem (ví to tu někdo? ). Na stránkách Hellmans jsem bohužel nenašel co je to špatný chov ani dobrý chov.
Druhá věc je ta, že ve 100 ml je jen 0, 9 g bílkovin (tipuju, že 100 ml váží asi 120g). To znamená, že je tam hoooodně tuků a kolem vajíček to tak maximálně letělo letadlem
Myslím, že poslechnu názor Julie a začnu si vyrábět jídlo doma (Julie to psala u Otma omáčky), v tomto případě z kvalitního oleje a skutečných vajíček. Akorát se to budu muset naučit a co se týče chuti, tak to asi bohužel Hellmans nedoženu...
Jinak ale samozřejmě chválím, že tatarka obsahuje hodně mnohonásobně nenasycených mastných kyselin a omega3, čímž šetří naše cévy. Jen s těma vajíčkama by to chtělo přitlačit.
Takže tak...
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 5870x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
A protože jsem v uvedené firmě pracovala, tak vím, že jde o sušená vejce.
A jak poznat, že jde o vejce z DOBRÉHO chovu? Která slepice je dobrá a která špatná? Jako ty slípky mají lepší krmivo? Nebo jsou paseny někde venku na louce? I v zimě? Nechápu, nerozumím. . .
To teda nevím. To by musely být z domácího chovu, o čemž slině pochybuju. (Ale co vím, tak se tam vyráběly majonézy, které nebyly určeny pro náš trh, měly vlastní recepturu, ale lepší jsem nikdy neochutnala. )
Hehe . . . . nebyly určeny pro náš trh. Furt dokola, že? Podřadní Češi, dáme jim co bude, když to bude levný, oni to koupěj. . .
Tady to bylo vyjímečně jinak. Oni si dodali svou recepturu, proto jen pro ně.
http://www.hellmanns.cz/zdravi/vejce-z-doberho-chovu . . . Dobrou chuť, Avatárku. . .
Hej a proč já jsem to nenašel?
Njn, díval jsem se do mapy webu a tam to není.
Díky a šup sem s tím:
Vejce z dobrého chovu
Na některých výrobcích značky Hellmann's můžete najít ikonu „VEJCE Z DOBRÉHO CHOVU“. Vejce z dobrého chovu pochází od slepic, které jsou chovány v halách nebo ve volném výběhu. Tuto informaci najdete momentálně na dvou výrobcích na českém a slovenském trhu – Hellmannn’s omáčká Zelený pepř a Burger omáčka. Vejce jsou jednou ze základních surovin pro výrobky značky Hellmann's, která klade důraz na kvalitní ingredience, jež musí být poctivé a skutečné.
Chov v klecích
Většina slepic v Evropě je chována v tzv. bateriových klecích. Slepice v nich žijí ve stísněných podmínkách, prožijí v nich celý svůj přibližně jednoletý život, klece jim nezajišťují podmínky k jejich přirozenému chování, nemají možnost pohybu a nemohou ani roztáhnout křídla. Tento způsob chovu je nejlevnější, nejvíce rozšířený, ale v žádném případě nerespektuje podmínky pro welfare (životní pohodu) zvířat, naprosto totiž opomíjí přirozené potřeby slepic.
Tento způsob chovu bude od roku 2012 zakázán Evropskou unií.
Chov v halách nebo s volným výběhem
V těchto systémech mají slepice možnost volného pohybu v hale nebo ve výběhu. Na podlaze v halách je podestýlka, slepice mohou stát na hřadech a snášet vejce do hnízd. Venku slepice mohou klovat v zemi, popelit se, což jsou činnosti, které představují pro slepici většinu jejího přirozeného chování.
Slepice, stejně tak jako jiná zvířata, jsou živí tvorové, kteří cítí bolest, strach nebo stres. Značka Hellmann‘s tak svým rozhodnutím zpracovávat vejce z halového či volného chovu pomáhá ke zlepšení životních podmínek slepic.
Taky je rozdíl v krmení. Za komančů jsme slepice krmili naklíčenou pšenicí, sušenýma kopřivama, vařeným bramborem, šrotem a co zbylo v kuchyni. Dneska je speciš směs a v ní všechny potřebné minerály a vitamíny. Naše slepice jsou královny, domácí brambory a řepa, v létě tráva čerstvá a v zimě sušená, zbytky z kuchyně a ta směs. Každý den čerstvá voda, každý týden čistá sláma, dostatečný výběh a asi měsíc nový fešák (kohout). A Ty mrchy nenesou a nenesou. . . .
Teď jsi ve mě probudila vzpomínky na dětství. . . teta fakt dávala kopřivy a brambory. Ty jo, to byly slííípky krev a mlíko Ne, fakt byly takové vitální, spokojené, neoklovávaly si ocásky, atd.
Taky to pamatuješ, co?
Nenesou a nenesou? Vy máte aktuálně doma slepice? Jůva. Zkus jim dát do kurníku akumulační kamna
Já pamatuji "farmu" u naší sousedky. Když vařila večer prasatům, to bylo, dokonce to i vonělo, jestli se to tak dá říct, bábovka z vajíček od jejich slepic byla žluťounká a o mléce ani nemluvím.
Takže když někde napíší "dobré chovy", domácí vejde. . apod. nevěřím. Zažila jsem domácí chutě a je to nesrovnatelné. Jako když koupím " domácí sádlo". To bych zakázala takové názvy, když to k domácímu ani nepřičichlo.
Přesně! I když si koupím syrové sádlo, doma nakrájím na kostky a poctivě škvířím, tak do domácích škvarků to má sakra daleko. Protože ty velkochovy čuníky krmí směsí. Šrot, brambory, řepu ten čuník vživotě neviděl.
Sama si peču chleba, je to luxusní, co z toho vzejde. Mám jistotu, že je to fakt domácí. Ještě uvažuji, že zaseju, aby i to žito bylo bio, aby chlép byl dočista domácí.
A Ty si děláš i směs na chleba sama? Nebo kupuješ takovou tu hotovou směs v krabici?
To jsem koupila jen když jsem poprvé zkusila pekárnu. Ale nechutnalo mi to, takže si raději nakoupím mouky a zrníčka a zkouším. Peču si i svoje housky, takže i tímto ušetřím. Protože vždy, když jsem šla do obchodu pouze pro chleba nebo pečivo, přikoupila jsem spoustu " důležitých" věcí. A od prázdnin jsem nekoupila chleba. Dělám v tom i těsto na koláče a buchty, langoše, takže max. pekárnu využiju.
Sorbonos, mohla by jsi na téma toho pečení v pekárně založit nové téma? Zajímá mě to, ale kdo má k tomu co říct, tady to nenajde. Víš, třeba recepty a postupy, typy té pekárničky a podobně. Byla bys moc hodná, díky.
Obdivuju, že dokážeš sama udělat směs na chleba
Děkuji, ale není co obdivovat. Prostě zkouším a čím více peču, tím mám větší odhad. Jenže nejhorší je, když se fakt nějaký chleba povede tak, že se po něm zapráší no a klasika, já si nepamatuji, jakej poměr jsem čeho dala. To je přiměřeně přiměřeně a pak..
Ale pokud to nebude vadit, to téma založím protože fakt jsou rozdíly i mezi moukou. Byť je třeba polohrubá, ale jinej výrobce, jinej chleba.
Jak - vadit - Ty jedna... Já to chcu a chcu a chcu ☼
Tak to tam je Baruš, ale jistě sis všimla, že když jsem zkopčila tu větu, objevilo se mi to celé jako zkopírované. Snad to Avatárek opraví.
Jo, jsi hodná a určitě opraví, dělává to, jak jsem si všimla. Kopčení tu trochu blbne, hned je to poznat...
Opraví, ale přesně nevím jak to chceš opravit, už to ostatně řešíme "bokem".
Založ témat kolik chceš Je to váš web... Já jsem jen správce
Já už kdysi téma napsala a týkalo se čistě jestli se pekárna vyplatí. Zkusím ale něco vymyslet, co se týká konkrétně pečení, protože třeba čistě žitná mouka s celozrnou, bez použití pšeničné mi ještě dává zabrat, musím to hlídat. A taky jsou rozdíly, jestli máš dva či jeden hnětač.