Téma: Omega3 doplněk stravy od firmy Unnamed - zkušenosti, diskuze, reference, recenze
Dobrý den,
právě mě kontaktovala společnost "unnamed" s nabídkou potravinového doplňku, Omega 3.
Má stím někdo zkušenost, nebo je to tahání peněz?
Děkuji za přízpěvky
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2372x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Ani kdyby to bylo zadarmo. Čti ZDE
Milá Barčo! Tvůj odkaz jsem četl.
Nevím, na čí objednávku byla studie dělaná, je plno studií dělaných v žoldu farmaceutických firem, které nemají zájem lidi uzdravovat, ale pouze léčit.
Právě třeba tu rakovinu prostaty, čí další zdravotní problémy mohou způsobovat těžké kovy, kterými jsou již zamořena většina moří a někteří nezodpovědní výrobci nečistí rybí tuk, nebo používají tuk z ryb ze znečištěných moří.
Proto vždy hledám původ výrobků, způsob výroby a také tradici a pověst výrobce. Obecně nejméně znečištěná moře jsou severní studená moře, a tam také mají treskovité ryby, které žijí ve studených vodách, nejlepší obsah Omega-3 mastných kyselin.
I při nákupu ryb k obědu pečlivě studuji, odkud pochází, a třeba Pangásia z Vietnamu nekupuji.
Více zde: http://www.pangasius.cz/Neplatí zde však asi úplně obvyklé pravidlo, že rybí maso rovná se zdravé maso. Jednotlivé farmy jsou neurčitého původu, a maso se prodává především hluboce zmražené, a často ještě obsahuje nadlimitní množství vody. Voda, ve které se ryby pěstují, může být kontaminovaná průmyslovým znečištěním, a kontroly jsou náhodné. Dá se vlastně říci, že tak jako zaplavilo český trh asijské oblečení (často pochybné kvality), tak podobně to udělal pangasius s (nejen) českým trhem mražených ryb
Studie o škodlivosti omega3 je dělaná na takázku farmaceutických firem? Z Penn state College of Medicine? Vždyť to je přední státní univerzita v Pensylvánii, založena v roce 1855, což je na USA pravěk. To je skoro totéž jako obvinit Karlovku.
Studii jsem neznala, je velmi zajímavá, a za mě rozhodě dík.
Jsem sice vegan, čili losos nehrozí, jím ale dost lněného semínka, takže tohle nastuduju.
Milá Plamínku!
Napsal jsem, že nevím na čí objednávku je studie dělaná, ona mně připadá poněkud jednostranná, protože takto lze nalézt rovněž na internetu ještě daleko více studiií, které o významu Omega-3 píší pozitivně.
Jenže u nás jsme si zvykli, že pan doktor dá prášek, nebo dva a za týden do práce, zdravvej.
Ony ani ty Omegy nejsou samospasitelné, a neřeší vše. Těch látek, které člověk musí ve stravě denně přijímat jsou stovky a lidé mají jětšinou deficit mnoha látek, nebo mají nesprávný poměr prvků, vitamínů atd. To nevyřeší jen jeden přípravek. Celá problematika výživových doplňků je mnohem složitější a na tomto prostoru to nelze obsáhnout, protože by to vydalo na dosti obsáhlou knihu.
Víte, předtím než jsem absolvovala humanitní studia, vystudovala jsem VŠ chemického zaměření, ačkoliv ne potravinářskou. A vzhledem k tomu, že máme v rodině Leydenskou mutaci, moje znalosti a další získávané informace celkem přišly vhod. Nikde ve svém přípěvku neuvádím, že omegy vše vyřeší a to, že je potřeba přijímat řadu různých látek, je fakt známý. Jinak děkuji.
Já, papám Omega 3, několik let. Dělám to pro své zdraví. Vyléčil jsem si díky Omegám vysoký krevní tlak. Neberu žádné tabletky na vysoký tlak 6 roků. Nikdo ze mě, netahá peníze. Kupuji si Omegu 3 od firmy Generica v lékárně, kde jsem je jich naučil mít k mání. Omega 3 budu papat, pokud tady budu na MS do sta let. Omega 3 prospívá k pružnosti cévních stěn.
Více k tomuto tématu může napsat jenom pán Sova a nebo Avatárek.
Nic Ti Pluto nebrání, víra také léčí. Já ale odpovídala VAVĚ a ta nepíše nic o tom, že žádala odpovědi pouze od Tebou vyvolených. Tvá odpověď mi přijde nabubřelá a nafoukaná svou domněnkou jediné správnosti, navíc ji směruješ k někomu, kdo se na nic neptal.
P. S. To není nic proti Omega kyselinám, ale proti jejich užívání v kapslích, jestliže je můžeme získat vyváženou zdravou stravou.
Mimochodem, vysoký tlak nemám a o své cévy se taky nebojím, protože jím např. česnek. A tak bychom mohli pokračovat …
no, přestřelku jsem nečekala, chtěla jsem názor
Co se týče omega-3 mastných kyselin, neměli o nich moji rodiče ani dědečkové a babičky ani páru a přesto všichni věděli, že dětem a nemocným nebo oslabeným lidem i zvířatům, je dobré podávat rybí tuk, dokonce si vzpomínám, že ještě začátkem padesátých let se rybí tuk podával dětem ve školách, jedna polévková lžíce denně. A právě v rybím tuku ze severských ryb je nejvíce těch Omega-3 mastných kyselin. Pak se s tím přestalo, lékaři přestali rybí tuk doporučovat. Spolu se snižováním kvality zemědělských produktů v důsledku „intenzifikace zemědělské výroby“ je to jedna z příčin, že koncem padesátých let nastala exploze takzvaných civilizačních chorob.
Omega-3 mastné kyseliny (nejdůležitější EPA a DHA) jsou esenciální mastné kyseliny. Jsou nezbytné pro lidské zdraví, ale tělo si je nedokáže vytvořit - musí být přijaty stravou. Jsou obsaženy ve větším množství zejména v tučných rybách, jako je losos, tuňák, halibut, sardinky, makrely a ořeších a také třeba ve lněných semínkách. Takže pokud máme dostatečnou spotřebu ryb, jako třeba lidé jedí v přímořských státech, není třeba Omegy-3 doplňovat.
Omega-3 mastné kyseliny mají klíčový význam pro správnou činnost mozku, stejně jako pro správný růst a vývoj. Snižují riziko kardiovaskulárních chorob, protože prokazatelně zlepšují pružnost cévních stěn. Vědci prokázali, že omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky a mohou snižovat riziko vzniku chronických chorob, jako jsou artritidy a zhoubné nádory.
V mozku je vysoká koncentrace Omega-3 mastných kyselin a zdají se nezbytné pro poznávací funkce jako je paměť a výkonnost mozku, také mají vliv i na chování. Je faktem, že pokud děti během těhotenství nemají od matky dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin, mají zvýšené riziko nervových a očních komplikací po narození. Rovněž u hyperaktivních dětí byla zjištěna nižší hladina omega-3 MK v krvi.
Příznaky nedostatku omega-3 mastných kyselin zahrnují únavu, špatnou paměť, suchou kůži, srdeční problémy, změny nálady, deprese.
Naše strava obsahuje nadbytek omega-6 mastných kyselin, z nichž některé provokují vznik zánětů, naopak omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivý účinek. Poměr omega-6/omega-3 mastných kyselin je v naší stravě přibližně 20:1, optimální poměr je asi 2:1. Je tedy jasné, že tento nepoměr se podílí na rozvoji civilizačních chorob v posledních desetiletích, jako jsou nemoci srdce a cév, autoimunní choroby, artritidy, alergie, zhoubné nádory apod. Většina omega-6 MK stimuluje zánětlivé reakce. Při podávání omega-3 MK se hladina zánětlivých markerů jako např. CRP, TNF-alfa v krvi snižuje. (Warner, 2005)
Z toho plyne jediné: kdo přijímá ve stravě dostatek Omega-3 mastných kyselin, šťastný to člověk.
Kdo jich nemá dostatek, nebo nevhodným složením tuků ve stravě si vytváří nesprávný poměr Omega-3 a Omega-6, případně Omega-9 mastných kyselin, ten by s tím měl něco dělat je to jeho zdraví a jeho volba. Těm Omegám je to jedno, ony fungují bez ohledu na to jestli tomu lidi věří nebo nevěří.
V jedné kapsli výživového doplňku Omega-3 mastných kyselin by měl být obsah EPA 180 mg a DHA 120 mg, v 1000 mg rybího oleje. Pokud se cena jedné kapsle pohybuje okolo 2, - Kč/ ks je to cena běžná.
Důležité je, aby rybí olej pocházel ze severských ryb nejlépe treskovitých a aby byl kontrolován obsah těžkých kovů.
Věk: 7
Město:mohelnice
Zdravím uživatelr F- a kratce a jednoznačně se hlásim s kladným nazorem a z vlastních poznatků k předchozím člankem¨!