Téma: Pády dítěte na hlavičku - zkušenosti, názory, diskuze
Ve čtvrtek mi 17-ti měsíční dcerka přepadla z postýlky na zem a udeřila se do hlavy. Chvíli brečela, pak se uklidnila a smála se, ale i přesto jsme jeli do dětské nemocnice na pohotovost, kde nás poslali na rentgen. Naštěstí žádný nález na rentgenu nebyl. Máte s pády dítěte a úrazy hlavičky zkušenosti?
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 5369x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
nemam, zatim
hlavne ze se nic nestalo, myslim ze nez bude mit svatbu tak se jeste par x nekde odre
Nebojte se, pádu dítěte na hlavičku, je to zřejmě v přírodě skvěle zařízené, že nemluvňata mají lebeční kosti pružné a nejsou zcela srostlé. Dále, také mozek plave ve velkém množství tekutiny.
Sám jsem, prý, kdysi spadl z postýlky a nemohli mě najít, rodiče si mysleli, že mě někdo ukradl, ale mašli mě později spokojeně spícího pod postýlkou.
Moje dcery ještě jako miminka se skutálely z pohovky na zem a nic se jim nestalo, jenom my rodiče jsme měli chvíli šok.
Kdysi v padesátých letech jsme se ve škole učili, že prý Lenin, jako dítě, který se tehdy ještě jmenoval Vladimír Uljanov, velmi často padal na hlavu. Takže to určitě s tím padáním na hlavu nepřehánět.
Já prý spadla jako batole z gauče rovnou čelem na parkety, těžko říct, jestli to zanechalo následky .
Moje dcera ve škole se skutálela ze schodů a rovnou náraz do hlavy, RTG nic nenašel, takže si myslím, že lebka musí cosi vydržet.
Věk: 45
Mám zkušenost se svým synem, spadl z postýlky, strávili jsme odpoledne v nemocnici a dobry, žádné následky, dnes je mu 20 a v poho!
Jj, moje máma vždycky říkala že děcka mají tvrdou hlavu a kačení žaludek. Syn mi ve dvou letech spadl z WC. Nechtěl chodit na nočník, ale na WC ano. Po pronesení šám-šám, mi přibouchl dveře před nosem a za dvě minutky rána a řev. Dostal nápad se na záchodě otočit a umýt si nožičky, no a nějak se do toho nástavného prkýnka zamotal. Následky si nese, ale otázkou je, zda to nejsou geny.
Příroda trošku počítá s menšími úrazy dětí, takže jsou děti tak trošku "gumové" - tzn. tím hlavně myslím, že mají relativně měkké kosti (mají větší obsah vody), na rozdíl od dospělých a jakékoliv zranění (včetně zranění mozku a cév kolem mozku) se velmi rychle hojí (nesmí jít ale o extrémy - syndrom třeseného dítěte apod. ).
Chápu obavy, ale do nemocnice bych šel s dítětem jen tehdy, pokud by bylo apatické, zvracelo nebo se chovalo nějak velmi neobvykle. Zastávám názor, že dětský organismus by se měl rentgenovat a cétéčkovat co možná nejméně. Lepší než RTG by bylo např. 48hodinové sledování na dětském oddělení a RTG jen při komplikacích/potížích. Ale jak říkám - já mám své názory a jistě ani RTG "jen tak" asi je lege artis. Asi je zbytečné psát, že případné krvácení kolem mozku či do mozku na RTG vidět není.
Věk: 29
Dobry den, pred chvili se skutalela skoro 6mesicni dcerka z 50 cm vysokeho gauce. Stacila jsem ji zachytit za nozky, ale hlavickou sevuderyla do hlavy o parketovou zem. Priznaky mela, ze zacla brecet, po chovani na rukou se vse uklidnilo, byl to cas kdy se nemohla ubrat ke spani, a tak mi asi po 10 min usnula a ted ji pozoruji a lezi spokojene dumla cumlik, toci obcas ve spanku hlavickou ze strany na stranu. Ale jinak spi. Mam strach, jestli to neprezenu, kdyz pujdu na pohotovost, ci zavolam sanitku. Ctu tady same pozitivni reakce, ze jak je decka lebka pruzna. Zavolat aspon nasemu pediatrovi?