Téma: Andrej Remizov a jeho ARCHA ve tvaru polokoule
Ruský architekt vyprojektoval dům ve tvaru polokoule, která může být situována jak na souši, tak na vodě a je v něm zabudován vlastně celý "mikrosvět". Dům žije ze solární či větrné energie a měl by přežít i případné zemětřesení či povodně, je v něm čistička i prostory pro pěstování potravin. Má taková architektura budoucnost a reálné uplatnění? Osvědčí se v praxi? Šli byste do takového domu bydlet? (zdroj noční TN na NOVĚ)
(3 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 2998x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
V televizi jsem to neviděla, na netu je tohle zobrazení. Ale nic pro mě.
Vypadá to jako něco mezi hybridem Noemovy archy a něčím ze scifi filmu ze sedmdesátých let. Futuristický hotel Archa byl navržen tak, aby vydržel povodně způsobené stoupající hladinou moře. Plovoucí monstrum je „biosférou“ koncipovanou jako bezpečné, samostatné útočiště v případě katastrofy. Zelená chlouba, sebeudržované prostředí pro hosty, hotel ve tvaru lastur odolá přílivovým vlnám a jiných přírodním katastrofám.
Hotel Archa, který byl navržen tak, aby vydržel povodně způsobené stoupající hladinou moře, se může pochlubit zeleným, sebeudržjícím se prostředím pro hosty, vydrží přílivové vlny a jiné přírodní katastrofy
Architekti říkají, že lasturovitý tvar archy, stavba oblouků a kabelů rovnoměrně rozkládajících váhu, je nezranitelný vůči zemětřesení.
Konstrukce využívá solární panely a systém sběru dešťové vody poskytující obyvatelům elektrický proud a vodu.
Skleníkové prostředí, rovněž poskytuje bujnou vegetací na pomoc s kvalitou ovzduší a poskytuje zdroje jídla.
Kvůli průhledné konstrukci je dostatek denního světla filtrováno přes vnitřní prostory ke snížení potřeby osvětlení.
A zajištění kvality světla, je sklo chráněno sebečistící vrstvou.
Biosféra: Design, který využívá solární panely a systém sběru dešťové vody poskytuje obyvatelům energii a vodu, může být přizpůsoben pro práci na souši i na vodě
Na df632a4d8b072699efa392a7d1fdb38&f=1">moři: Průhledná konstrukce poskytuje dostatek denního světla, aby se snížila potřeba osvětlení
Archa byl navržen ruskou firmou Remistudio s pomocí Mezinárodní unie architektů programu Architektura pro zmírnění následků katastrof.
Alexander Remizov z Remistudia, řekl: „Pro architekturu jsou dvě větší obavy. “
„První z nich je zachování bezpečnosti a preventivních opatření proti extrémním podmínkám životního prostředí a změn klimatu. Druhým je ochrana přírodního prostředí v důsledku lidské činnosti. “
„Archa je pokus odpovědět na výzvy naší doby. “
„Stanoví se nezávislý systém podpory života. “
„Všechny rostliny jsou vybírány na základě kompatibility, osvětlení a účinnosti zařízení pro výrobu a s cílem vytvořit atraktivní a komfortní prostor. “
„Díky průhledné střeše je dostatek světla pro rostliny a pro osvětlení vnitřních prostorů. “ (Zdroj)